Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Jak przetrwać ten czas? Napiszmy własny scenariusz świąt

Data publikacji: 2021-12-25 07:30
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-25 07:30
Jak przetrwać ten czas? Napiszmy własny scenariusz świąt
Fot. Ryszard PAKIESER  

Choinka niczym z katalogu, obrus wykrochmalony i wyprasowany, stół suto zastawiony, dzieci ubrane jak aniołki - święta czas zacząć. Tylko dlaczego do tego pięknego stołu siadamy zestresowani, nerwowi, przemęczeni? Od dwóch dni kłócimy się przecież ze współmałżonkiem, w ramach zasady „zastaw się a postaw się" przeinwestowaliśmy i kupiliśmy za dużo jedzenia, zamiast wyjechać nad morze. Zaprosiliśmy gości, których wcale widzieć nie chcemy, ale tak wypada. Przetrwać święta jest bardzo trudno.

- Święta nas stresują, bo mają kształt nadany w przeszłości, przez poprzednie pokolenia. Ale to, co było ważne dla naszych rodziców i dziadków, wcale nie musi być ważne dla nas - mówi Klaudia Sujecka, psycholog, psychoterapeuta, trener psychoterapii pozytywnej. - Suto zastawionym stołem nie zdobędziemy akceptacji, miłości, szacunku. Przeszłości nie zmienimy, ale jeśli w swoim dorosłym życiu nie akceptujemy tego, jak wyglądały święta w naszym rodzinnym domu, możemy je przedefiniować, zorganizować po swojemu.

Zamiast zastawiać stół potrawami, które nie tylko wydrenowały nasz portfel, ale

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-12-2021

 

(kel)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jola
2021-12-25 10:42:15
Chyba autorka obraca się w środowisku osób nie rozumiejących znaczenia Świąt Bożego Narodzenia, My czekamy na radosne przyjście Zbawiciela. Dla magików od magicznych świąt Zumowych to święta konsumpcjonizmu typu zastaw sie i zestresuj
Abc
2021-12-25 09:48:26
Autor artykułu to zapewne człowiek nieszczęśliwy. Oderwany od tradycji i wiary, bez zasad. Sam ze swoją nowoczesnością, z którą nie wie co począć.
św. Antoni
2021-12-25 08:21:21
co tu pisać scenariusze ! W Ewangelii ( czterech ewangeliach ) jest wszystko co potrzebne normalnemu człowiekowi do odbycia " ziemskiej podróży " .Czas się nawrócić i zrozumieć Jezusa, po co i w jakim celu pojawił się na Ziemi . Wszystkim , którzy uważają , że to postać zmyślona przypominam że nie ! Jezus jest " niewygodny " dla wygodnych ludzi więc po co było go wymyślać ! Nauczmy się raczej rozumieć " KRZYŻ " jako drogę do ZBAWIENIA ! Jezusowi na Ziemi z nami nie było łatwo , a jednak NAS oca

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA