Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Jacek Kostrzeba ma już dwóch olimpijskich pewniaków

Data publikacji: 2021-06-17 14:59
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-17 15:10
Jacek Kostrzeba ma już dwóch olimpijskich pewniaków
Michał Rozmys (z prawej), podopieczny Jacka Kostrzeby, w czerwcu dwukrotnie poprawił rekord życiowy na 1500 m. Fot. Ryszard PAKIESER  

Jacek Kostrzeba, trener Barnima Goleniów, powoli może pakować walizki i przygotowywać się do wyjazdu na swoje drugie igrzyska olimpijskie. Zagadką pozostaje, ilu jego podopiecznych pobiegnie za niespełna dwa miesiące w Tokio. Na tę chwilę pewny wyjazdu do Japonii jest Michał Rozmys, który wystartuje w biegu na 1500 metrów oraz Angelika Mach w biegu maratońskim. Bardzo duże szanse na zakwalifikowanie się do igrzysk ma także Krystian Zalewski.

- System kwalifikacji do igrzysk jest bardzo skomplikowany. W niektórych przypadkach można uzyskać czasowe minimum olimpijskie, ale do Tokio nie pojechać. Tak jest na przykład w przypadku Krystiana Zalewskiego, który nabiegał minimum w maratonie, ale w Tokio na królewskim dystansie raczej nie pobiegnie. Z jednego kraju w danej konkurencji startować może trzech zawodników. A szybciej od Krystiana w maratonie pobiegło w tym roku czterech Polaków. Może się wprawdzie zdarzyć, że ktoś odniesie kontuzję, ale nikomu tego nie życzymy i na to nie liczymy - zapewnia trener Jacek Kostrzeba.

Przypomnijmy, że Zalewski w kwietniu był trzeci podczas

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-06-2021

 

Autor: Dariusz JACHNO
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ