Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Inwestycja o wartości ok. 1,5 mld zł na finiszu. Zwiększą się możliwości linii kolejowych do portów

Data publikacji: 2022-08-02 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-02 18:50
Inwestycja o wartości ok. 1,5 mld zł na finiszu. Zwiększą się możliwości linii kolejowych do portów
Nowe tory kolejowe do portu w Szczecinie Fot. PKP PLK  

Przebudowane tory do portów w Szczecinie i Świnoujściu zwiększają efektywność kolei oraz możliwości obsługi żeglugi morskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe kończą projekt wart około 1,5 mld zł - współfinansowany z unijnego Instrumentu CEF „Łącząc Europę". Organizacja prac zapewnia stały dojazdu pociągów do nabrzeży.

Zwiększą się możliwości przeładunkowe stacji w Świnoujściu i Szczecinie. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych zapewni kursowanie dłuższych i cięższych składów. Pojadą 750-metrowe pociągi o obciążeniu 221 kN na oś. Umożliwi to obsługę większej liczby wagonów do przewozu ładunków m.in. w kontenerach. Składy towarowe zostaną obsłużone szybciej i sprawniej. Czas przeładunków w portach skróci się od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

- Realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe projekty, poprawiające kolejowy dostęp do zachodniopomorskich portów morskich, zwiększają ich potencjał, co przyczynia się do rozwoju gospodarki kraju - mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Jak podkreśla, dzięki wykorzystaniu środków instrumentu finansowego CEF

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-08-2022

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA