Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Iluminacje zamkowe w czasie kryzysu poświecą krócej. Choinka do podziwiania

Data publikacji: 2022-12-07 16:34
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-07 16:34
Iluminacje zamkowe w czasie kryzysu poświecą krócej. Choinka do podziwiania
W świąteczny klimat wprowadzili zgromadzonych na zamkowym dziedzińcu młodzi artyści z chóru „Voci Veloci” Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie. Fot. Raszard PAKIESER  

Mierzy prawie 10 m wysokości i stoi już tradycyjnie na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W poniedziałek po zmroku (5 grudnia) rozbłysła świątecznymi lampkami. Tego akcentu, czyli żywej choinki, nie mogło zabraknąć mimo kursu na oszczędzanie prądu, ale inne zamkowe iluminacje z racji energetycznego kryzysu będą za to eksponowane krócej, niż to bywało w minionych latach.

Efektowne świąteczne drzewo i 35 mniejszych świerków, które teraz zdobią otoczenie zamku, przekazała - podobnie jak w latach minionych - Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie.

Na elewacjach budowli mienią się też oczywiście płatki śniegu, a na zamkowej wieży dzwonów dostrzec będzie można przemykającego św. Mikołaja w saniach z zaprzęgiem reniferów, tyle tylko że tym razem w ściśle wyznaczonych porach. To specjalne oświetlenie zarówno w czasie nadchodzącego weekendowego jarmarku, jak i w całym okresie świątecznym będzie wyłączane o godzinie 22 (w dni powszednie), w weekendy - o godzinie 23.

Bramę wejściową u zbiegu ulic Korsarzy i Rycerskiej zdobi - jak zawsze - także świetlna

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-12-2022

 

(M)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA