Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Ilu z nas nie wie, że ma HIV?

Data publikacji: 2021-03-31 19:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:24
Ilu z nas nie wie, że ma HIV?
Fot. archiwum  

Kobiety w Polsce rzadziej testują się w kierunku zakażenia HIV i często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia wirusem. Stowarzyszenie Wolontariuszy DA DU w Szczecinie ostrzega i zachęca panie do badań. Jak wynika ze statystyk, wśród osób testujących się na HIV w Polsce kobiety są w zdecydowanej mniejszości. Na przestrzeni ostatnich 5 lat zaledwie 11-15 proc. nowo wykrytych zakażeń HIV stwierdzanych jest u kobiet. W województwie zachodniopomorskim w tym samym okresie ten odsetek wynosi 15-20 proc.

Czy to oznacza, że panie zakażają się o tyle rzadziej od mężczyzn? Niekoniecznie. Natomiast z pewnością oznacza to, że mogą mieć mniejszą świadomość zagrożenia epidemią. Zaradzić temu chce Stowarzyszenie Wolontariuszy DA DU poprzez projekt „Jestem kobietą świadomą, wykonuję badania w kierunku zakażenia HIV", realizowany w ramach programu Pozytywnie Otwarci.

Projekt zakłada dotarcie do trzech grup kobiet. Pierwszą z nich są panie wchodzące dopiero w wiek inicjacji seksualnej, drugą - kobiety czynne zawodowo, w stałych związkach lub singielki. Trzecia grupa to panie w wieku 50 plus. Według

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 31-03-2021

 

Autor: (isz)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA