Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ile zarobi Mikołaj? Pracy (tymczasowej) w grudniu pod dostatkiem

Data publikacji: 05 grudnia 2023 r. 08:11
Ostatnia aktualizacja: 05 grudnia 2023 r. 08:28
Ile zarobi Mikołaj? Pracy (tymczasowej) w grudniu pod dostatkiem
Ofert pracy sezonowej przed świętami nie brakuje. Rekrutują gównie firmy, które w grudniu spodziewają się wzrostu zainteresowania usługami, głównie handel, gastronomia i branża e-commerce. Potrzeba jest również osób, które przebiorą się za Mikołaja czy Śnieżynkę.Fot. Ryszard PAKIESER  

W magazynach i sortowniach paczek, przy sprzedaży choinek, wsparciu kasjerów w marketach, w sklepach w galeriach handlowych, w gastronomii - sezon przedświąteczny to także okazja do dodatkowego zarobku. Pracy tymczasowej nie brakuje, nawet dla niedoświadczonych i niewykwalifikowanych.

Czas na pracę sezonową w grudniu zaczyna się przed Czarnym Piątkiem. Dla pracowników sezonowych grudzień, jest drugim po wakacjach, czasem żniw. Pojawia się dużo atrakcyjnych ofert pracy tymczasowej przede wszystkim w handlu oraz w logistyce i transporcie. Wystarczy wejść na jakikolwiek portal ogłoszeniowy, by zobaczyć, jak wiele jest tu ofert pracy na umowę zlecenie. Rekrutują najczęściej agencje zatrudnienia, choć np. Poczta Polska robi to bez pośredników. Wszystko to ma związek z ruchem generowanym przez święta Bożego Narodzenia.

Sprzedawca choinek 30 złotych za godzinę, kelner na eventach świątecznych 50-60, kurier 28 zł, magazynier podobnie, ale już Święty Mikołaj nawet kilkaset złotych - tyle może zarobić pracownik dorywczy.

- Handel jest rozpędzany tym, że kupujemy prezenty, a transport tym,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-12-2023

 

Katarzyna Lipska
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA