Między 150 a 300 złotych musi wydać rodzic przy zakupie wyprawki szkolnej dla jednego dziecka w szkole podstawowej. W zależności od potrzeb, wieku, czasem standardu te wydatki mogą być wyższe. Ze znacznie większymi kosztami należy się liczyć, gdy do wyprawienia ma się ucznia szkoły średniej. Bo trzeba dodać koszt podręczników.
Zeszyty, tornistry, piórniki, przybory takie jak długopisy, kredki, linijki, cyrkle, farby, plastelina - te i wiele innych rzeczy uczniowie potrzebują każdego roku. Pod koniec wakacji i na początku września rodzice tłumnie ruszają na zakupy, aby wyposażyć swoje pociechy w najpotrzebniejsze szkolne przybory. Plecak czy piórnik można kupić raz na kilka lat, ale zeszyty, długopisy, kredki czy farby trzeba kupić na każdy nowy rok szkolny. Do tego dochodzą jeszcze zakupy takich rzeczy, jak na przykład strój i obuwie do ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego, bidony czy pudełka na śniadanie. Z początkiem roku szkolnego rodziców czekają w dodatku opłaty na rady rodziców, składki klasowe czy ubezpieczenie.
Okazuje się, że ceny podstawowych artykułów szkolnych są w
...