Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Dzienna pomoc w Policach. Powstało Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych

Data publikacji: 2021-10-28 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-28 08:44
Dzienna pomoc w Policach. Powstało Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych
Uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych odbyło się w środę 27 października. Ze wsparcia w nim może korzystać 30 potrzebujących osób, które mieszkają na terenie powiatów: polickiego, gryfińskiego, stargardzkiego lub w Szczecinie. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych powstało w Policach, w budynku przy ul. Korczaka. Ze wsparcia dziennego może w nim obecnie korzystać 30 osób. Są jeszcze wolne miejsca. Mogą się o nie starać osoby, które nie są w stanie w pełni samodzielnie funkcjonować - z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności - mieszkające na terenie powiatów: polickiego, gryfińskiego, stargardzkiego i w Szczecinie. Centrum jest bezpłatne dla tych o najniższych dochodach.

- Ośrodek jest przeznaczony dla 30 osób - mówi Małgorzata Kruszyńska-Kryszak z zarządu Szczecińskiego Stowarzyszenia „Złoty Wiek" oraz kierownik ośrodka. - Są jeszcze miejsca. Projekt obejmuje powiat policki, Szczecin, powiat gryfiński i stargardzki, czyli jego uczestnikami mogą być mieszkańcy właśnie tych powiatów. Zapewniamy tu opiekę, zajęcia i wyżywieniecodziennie (od poniedziałku do piątku) w godz. 8-16. Organizujemy też transport dla tych osób, które mieszkają w miejscach nieskomunikowanych lub nie są w stanie - samodzielnie czy z pomocą bliskich - do nas dotrzeć.

Wsparcie jest nieodpłatne, ale trzeba spełnić

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-10-2021

 

Autor: Agnieszka Spirydowicz
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA