Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Dwa tysiące dla opiekunów

Data publikacji: 12 stycznia 2022 r. 22:43
Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2022 r. 22:43
Dwa tysiące dla opiekunów
To świadczenie gmina Szczecin realizuje od 2018 roku. Wioski przyjmuje SCŚ. Fot. archiwum  

Świadczenie „Bon opiekuńczy Alzheimer 75" jest realizowane w Szczecinie od 2018 r. Wprowadzenie tego świadczenia stanowi wsparcie członków rodzin sprawujących opiekę nad osobami, które ukończyły 75. rok życia, mają zdiagnozowaną chorobę Alzheimera oraz nie przebywają na stałe w placówce zapewniającej całodobową opiekę. Środki finansowe przewidziane na wypłatę tego świadczenia w 2022 roku zostały zabezpieczone w budżecie Szczecina, na najbliższej sesji radni muszą więc przyjąć uchwałę, która pozwoli świadczenia wypłacać.

Dzięki uchwale, która zacznie obowiązywać 14 dni po jej ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego, dyrektor Szczecińskiego Centrum Świadczeń będzie upoważniony do prowadzenia postępowań i wydawania decyzji w tej sprawie.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać „Bon opiekuńczy Alzheimer 75"? Przede wszystkim trzeba mieszkać na terenie Szczecina i być opiekunem seniora, czyli osoby powyżej 75. roku życia, która również mieszka na terenie gminy. Senior musi być objęty świadczeniami zdrowotnymi realizowanymi w formie szpitalnej, ambulatoryjnej

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-01-2022

Tomasz Tokarzewski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA