Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Drożej dla turystów, lżej dla mieszkańców

Data publikacji: 2022-04-13 22:41
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-13 22:41
Drożej dla turystów, lżej dla mieszkańców
Miasto musiało zrekompensować firmie zarządzającej SPP utratę wpływów, dlatego konieczna była podwyżka za postój w dzielnicy nadmorskiej. Od maja kierowcy zapłacą tam o 4,5 zł za godzinę parkowania.  

W Świnoujściu zostanie powiększona Strefa Płatnego Parkowania. Wzrosną też opłaty za bilety parkingowe, ale tylko w dzielnicy nadmorskiej. W praktyce podwyżki najbardziej dotkną turystów. Z kolei mieszkańcy otrzymają dodatkowe 30 minut bezpłatnego postoju. To najważniejsze zmiany w SPP, które zaczną obowiązywać w kurorcie od maja. Część świnoujskich radnych miała wiele zastrzeżeń do niektórych zapisów.

Na ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz argumentował, że rozszerzenie SPP jest konieczne i jest odpowiedzią na postulaty części mieszkańców.

- Strefa spełniła swoje zadanie. W centrum miasta zwiększyła się rotacja samochodów, pojawiły się wolne miejsca do parkowania. Niestety, wielu mieszkańców ulic spoza SPP nie ma możliwości zaparkowania przed domem, bo część kierowców nie chce płacić za postój, zostawia samochody u nich. Dlatego rozszerzamy SPP o nowe ulice - twierdzi Janusz Żmurkiewicz.

Nowe zasady mają dać mieszkańcom większe przywileje. Do tej pory posiadacze Karty Wyspiarza lub Karty Wyspiarza Seniora mogli skorzystać z 30 minut darmowego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-04-2022

 

(rj)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA