Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Dla zwierząt – ponad (politycznymi) podziałami

Data publikacji: 2021-02-23 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:23
Dla zwierząt – ponad (politycznymi) podziałami
 

Przedstawiciele wszystkich klubów reprezentowanych w Radzie Miasta Szczecina, a także radna niezrzeszona, zabiegają o zapewnienie dostępu do całodobowej - w tym nocnej oraz świątecznej - opieki weterynaryjnej dla zwierząt właścicielskich. Jakiej obecnie w Szczecinie brakuje. Magistrat od lat „wnikliwie analizuje" problem, ale go nie rozwiązuje. Pomogą dwa nowe pomysły na wyjście z impasu?

W przypadkach nagłych - jak np. pogryzienia przez inne zwierzę, potrącenia, zatrucia - psy, koty i ich właściciele są zdani na siebie. Bowiem tylko dla zwierząt wolno żyjących, dzikich i bezdomnych magistrat kontraktuje pomoc lekarsko-weterynaryjną w systemie całodobowej i świątecznej pomocy.

Dla „naszych braci mniejszych"

„W imieniu mieszkańców Szczecina zwracam się z prośbą o stworzenie całodobowej (także nocnej i świątecznej) pomocy weterynaryjnej dla zwierząt. Ze zdziwieniem i nie ukrywam smutkiem stwierdzam, że obecnie w Szczecinie nie ma tego rodzaju opieki. Nie chcę wnikać, czy jest to efektem zaniedbania władz miasta, nie mniej faktem jest, że nie istnieje całodobowa pomoc dla naszych

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-02-2021

 

Tekst i fot. Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ