Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Dla pandemii świąt nie ma

Data publikacji: 2021-12-23 23:23
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-24 11:36
Dla pandemii świąt nie ma
– Jak najmniej się przemieszczać, jak najmniej zmieniać towarzystwo, w którym przebywamy – zaleca dr Magda Wiśniewska. – Jeżeli wychodzimy na zewnątrz, to staramy się nie przebywać w większym gronie, zachowujemy dystans społeczny, w pomieszczeniach zamkniętych oczywiście nosimy maseczki. Nie lekceważmy objawów choćby banalnej infekcji górnych dróg oddechowych. Fot. Dariusz GORAJSKI  

To kolejne trudne, z powodu epidemii koronawirusa, święta. Około 900 osób z Zachodniopomorskiego, przez ciężki przebieg COVID-19, spędzi je w szpitalach. Do tego każdy dzień przynosi informacje o licznych przypadkach śmiertelnych. W środę w kraju padł tragiczny rekord czwartej fali - zmarło 775 zakażonych osób. Złe dane Ministerstwo Zdrowia przekazało także w czwartek (23 grudnia) - 616 zgonów. Trzeba zrobić wszystko, aby ten okres świąteczny spędzić bezpiecznie.

- Żeby spędzić bezpiecznie święta, to trzeba być przede wszystkim we własnej bańce rodzinnej, czyli wśród osób, które żyją ze sobą na co dzień - mówi dr Magda Wiśniewska kierująca szpitalem tymczasowym dla pacjentów z COVID-19 w Szczecinie oraz zastępca dyrektora ds. lecznictwa w SPSK nr 2. - Każda osoba, która ma choćby najmniejsze podejrzenie infekcji, powinna się starać izolować od reszty rodziny i przede wszystkim jak najszybciej wykonać test.

Ryzyko infekcji jest tym mniejsze, im mniej jest nowych, bezpośrednich kontaktów z innymi osobami.

- Jak najmniej się przemieszczać, jak najmniej zmieniać towarzystwo, w którym

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-12-2021

 

Autor: Agnieszka Spirydowicz 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

!
2021-12-24 20:42:30
Jak nie wierzą w wirusa i sie nie szczepią to dlaczego godzą się na leczenie w szpitalu na coś co nie istnieje i w co nie wierzą? to jest chore, to tak jak by mieć pruchnicę i negować leczenie u stomatologa, niech ich leczą szamani,uzdrowiciele duchowi,znachorzy itd. zamiast blokowac zabiegi osobom chorym na setki innych chorob.wynocha ze szpitali , do lasu tam sie leczyc albo św.łojem sie masowac i innymi altmedami
dr Amantadyna
2021-12-24 11:33:36
@gas stetoskop to marzenie osoby z pozytywnym wynikiem testu. Niestety szans na zbadanie (osłuchanie) pacjent nie ma prawie żadnych, tak że obecnie lekarze powinni się raczej fotografować ze słuchawką telefonu przewieszoną przez szyję, a nie stetoskopu.
gas
2021-12-24 06:40:52
Przewiesiła przez szyję stetoskop i świruje.Pierdoły opowiada w które sama nie wierzy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA