Czwartek, 25 czerwca 2026 r. 
REKLAMA

Debata o rozwoju miasta zamieniła się w polityczny spór

Data publikacji: 25 czerwca 2026 r. 14:18
Ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2026 r. 14:24
Debata o rozwoju miasta zamieniła się w polityczny spór
Po raz dziewiąty Rafał Zając otrzymał w miniony wtorek absolutorium. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Ponad 4 godziny trwała dyskusja nad Raportem o stanie miasta Stargard podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 23 czerwca. Dokument, który był podsumowaniem działań samorządu w minionym roku, stał się początkiem gorącej wymiany zdań między radnymi, szczególnie przedstawicielami Klubu PiS, a władzami miasta.

REKLAMA

Sesję rozpoczęła obszerna prezentacja prezydenta Stargardu Rafała Zająca, który przedstawił najważniejsze działania zrealizowane w 2025 r. oraz plany na kolejne lata.

Z raportu wynika, że w ubiegłym roku Stargard przeznaczył ponad 94 mln zł na inwestycje. Środki zostały skierowane m.in. na rozwój infrastruktury drogowej, komunikację miejską, mieszkalnictwo oraz sport. Całkowite wydatki budżetu przekroczyły 555 mln zł, w tym, co podkreśliła radna Wanda Nowicka, 41 mln przeznaczono na pomoc społeczną.

Prezydent zapowiedział kolejne duże przedsięwzięcia, wśród których znalazły się m.in. przebudowa centrum miasta, rewitalizacja Rynku Staromiejskiego, budowa dwóch stadionów piłkarskich oraz nowa szkoła na osiedlu Pyrzyckim.

- Miniony rok był kolejnym etapem

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-06-2026

 

 Wioletta Mordasiewicz 
REKLAMA

Komentarze

głos rozsądku
2026-06-25 15:27:31
Oczywiście, zarówno PiS, jak i Nawrocki to najlepsza inwestycja Putina w Polsce. Skłócone społeczeństwo to słabe społeczeństwo i jeszcze rękoma PISowietów i Konfederussji rozbija UE od wewnątrz. To jest polityk światowej rangi...
Aby odpowiedzieć na komentarz, musisz być zalogowany.
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA