Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Czytelnia na szczycie garażowiska

Data publikacji: 03 stycznia 2022 r. 12:08
Ostatnia aktualizacja: 03 stycznia 2022 r. 15:44
Czytelnia na szczycie garażowiska
„Czytelnia” to już 127. mozaika na mapie Szczecina. Powstała dzięki wsparciu miasta (Szczecin Floating Garden) w ramach projektu „OSWAJANIE ŚRÓDMIEŚCIA. Działania animacyjne na obszarze rewitalizacji”. Przy udziale 15 twórczych szczecinian. Fot. Ryszard PAKIESER  

Na mapie Szczecina pojawiła się nowa - już 127. - mozaika. Tym razem to przyciągająca uwagę żywymi barwami „Czytelnia", która dosłownie dotknęła sztuką ściany garażowiska przy ul. Mazowieckiej, opodal skrzyżowania z al. Wyzwolenia.

Grzbiety książek wykonane z elementów barwnej glazury na szarym mozaikowym tle z gresu. Sabina Wacławczyk - artystka, miejska aktywistka i współautorka projektu „Mozaiki Szczecińskie" - nie ma wątpliwości, że jest to „fantastyczna inicjatywa, nawiązująca do historii szczecińskiej sztuki ulicznej, a też kolejny przykład ciągłości wieloletniej tradycji artystycznej i polskiej tożsamości Szczecina. Cenna dla jakości przestrzeni publicznej: upiększająca ją i czyniąca rozpoznawalną".

Tym razem i ona miała swój udział (grzbiet różowo-czerwonej książki) w powstawaniu „Czytelni", czyli mozaiki zaprojektowanej przez Adę Krawczak, a wykonanej przez Paulinę Stok-Stocką oraz Tomasza Midzio - pod egidą Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, a przy udziale dwunastu uczestników warsztatów, jakie zadziały się pod koniec listopada (2021 r.) w ŚRODKU. Śródmiejskim Punkcie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-01-2022

 

Autor: A. Nalewajko 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Helikopter z Misia
2022-01-03 15:23:43
akcja "Oswajanie Śródmieścia" chyba się nie bardzo udała bo mieszkańcy tej wspólnoty proszą by im do ogródka nie sikać. Czytelnia rzeczywiście jest w tym garażu albo w następnym , bo garaż ten zajmuje "antykwariusz" , który wystawia swoje eksponaty na murku przy tym warzywniaku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA