Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Biko już na podnośniku. Kobieta w kwiatach na ścianie w Stargardzie

Data publikacji: 2022-10-05 20:40
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-06 10:17
Biko już na podnośniku. Kobieta w kwiatach na ścianie w Stargardzie
Jakub „Biko” Bitka w Szczecinie malował m.in. bawiące się dzieci na ścianie budynku przy rondzie Giedroycia. Ekomural powstanie na ścianie budynku przy ul. Złotników w Stargardzie. Będzie miał 110-120 mkw. powierzchni. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Jakub „Biko" Bitka przystąpił w Stargardzie do prac związanych z ekomuralem. Wymaluje go na ścianie spółdzielczego bloku przy ul. Złotników 7.

Wielkoformatowe malowidło, które będzie przedstawiać kobietę wśród kwiatów, ma powstać w ciągu 10 dni. Tak zapewnia zielonogórski streetartowiec o pseudonimie artystycznym Biko, który wygrał konkurs na stworzenie ekomuralu w Stargardzie.

- Najpierw mycie ściany - informuje o etapach prac Jakub Bitka, absolwent Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Zielonogórskiego, twórca wielu murali w Polsce, w tym w Szczecinie. - Potem trzeba zagruntować ścianę pod farby fotokatalityczne. Gdy wyschnie, przystąpię do szkicowania i malowania.

Mural w Stargardzie jest elementem realizacji projektu „Pomorze Zachodnie Zielony Region". W ramach tego samego programu w Zachodniopomorskiem powstanie łącznie siedem ekologicznych, bo oczyszczających powietrze malowideł. Dwa

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-10-2022

 

(w)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kobieta???
2022-10-06 09:23:40
- co na to "czarne parasolki", "osoby z macicami", "babcie Kasie"? Niech Biko uważa gdy jest już na podnośniku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA