Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Będą pieniądze na remont kamienicy przy ul. Potulickiej 62? Rodzice alarmują o zagrożeniu

Data publikacji: 31 stycznia 2022 r. 21:38
Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2022 r. 21:38
Będą pieniądze na remont kamienicy przy ul. Potulickiej 62? Rodzice alarmują o zagrożeniu
Fot. Ryszard PAKIESER  

W fatalnym stanie jest elewacja kamienicy, w której mieści się Publiczne Przedszkole nr 3 przy ul. Potulickiej w Szczecinie. Zaniepokojeni rodzice alarmują dyrekcję o zagrożeniu zarówno dla dzieci, jak i przechodniów. Mówią, że dotychczas Urząd Miasta odmawiał sfinansowania remontu budynku, tłumacząc się brakiem pieniędzy. Dyrekcja jednak, jak twierdzi, podjęła już odpowiednie kroki, w tym również rozmowy z prezydentem miasta.

Sytuację nagłośnił jeden z rodziców maluchów uczęszczających do placówki przy ulicy Potulickiej 62. Stan elewacji na zabytkowej kamienicy jest opłakany - przy każdej większej wichurze sypie się tynk i fragmenty cegieł. Widać opadające kawałki tynku. Główne wejście zabezpieczone jest siatką. Kamienica ewidentnie potrzebuje szybkiej rewitalizacji.

- Tynk sypie się tam płatami i nie są to małe kawałeczki - mówi jeden z rodziców. I pyta: - Czy musi dojść do tragedii, żeby ktokolwiek się tym zainteresował? To budynek w centrum miasta, jedno z największych przedszkoli w Szczecinie. Nie wierzę, że miasto nie znalazłoby środków na remont! - twierdzi.

Jak dotąd

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 31-01-2022

 

(aj)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA