Bary mleczne to specyficzne miejsca. Dla jednych relikt minionych czasów, a dla drugich miejsce, gdzie za stosunkowo niewielką opłatą możemy zamówić posiłek: śniadanie, obiad czy kolację. Często przychodzą tam również całe rodziny - bo nie dość, że jest tanio, to na dodatek smacznie. Jednym z takich barów jest „Kogel-Mogel" na szczecińskim Niebuszewie.
Bar mleczny „Kogel-Mogel" działa w ramach Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej - mówi Marzenna Pietruszkiewicz, pracownik ds. organizacyjnych ZZW PKPS Szczecin. - Mamy już ponad 60 lat i jesteśmy organizacją pozarządową. Naszą misją jest m.in. działanie na rzecz osób potrzebujących pomocy. Realizujemy ją na różne sposoby, a jednym z nich jest właśnie prowadzenie baru mlecznego. Mamy dwie tego typu placówki w woj. zachodniopomorskim. Jedna w Szczecinie i jest nią „Kogel-Mogel", a druga mieści się w Darłowie.
Bywalcy
Od roku 1990 lokal jest dzierżawiony od „Społem". Przez lata zdążył się dorobić stałych klientów. Przychodzą różni ludzie. Można tam spotkać studentów, emerytów i urzędników. Ale nie tylko oni są klientami. Jedzenie jest
...