Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Rybka i... dwa bagażniki prezentów

Data publikacji: 2018-12-19 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Rybka i... dwa bagażniki prezentów
 

82-letnia pani Stefania ze Szczecina opiekuje się 60-letnim ciężko chorym synem. Ta codzienność jest dla nich bardzo trudna. – Myślałam, że nie będę miała w tym roku świąt – mówi seniorka. – To, co się stało, jest dla mnie wielkim wzruszeniem…

Pod blok, gdzie mieszka pani Stefania, podjechały dwie taksówki z Mix Taxi. Bagażniki obu były pełne prezentów dla starszej pani. W ten sposób taksówkarze tej korporacji na święta podzielili się radością z kimś, komu tej radości brakuje.

– Pomaganie jest fajne, szczególnie kiedy się to robi taką grupą! – przekonuje Małgorzata Zieleńska, dyspozytorka Mix Taxi, która z innymi przedstawicielami firmy przyjechała wczoraj do pani Stefanii. – Chętnie uczestniczymy w charytatywnych akcjach, a po raz drugi włączyliśmy się do przedsięwzięcia organizowanego przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Szczecinie – „Worek pełen niespodzianek”. Zasada jest prosta: osobę potrzebującą, którą ucieszy takie wsparcie, wskazuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. A resztę robią chętni darczyńcy.

Pracownicy korporacji mieli za zadanie przygotować paczkę dla 82-letniej pani Stefanii. Wcześniej ją odwiedzili, by się osobiście poznać, zobaczyć, jak żyje i porozmawiać, czego rodzinie potrzeba.

– Pani Stefania powiedziała nam, że jej marzeniem jest zjeść w święta karpia – opowiada Małgorzata Zieleńska. – Przywieźliśmy więc rybkę i jeszcze trochę rzeczy – zapas żywności, środki czystości, artykuły chemiczne, koc, pościel, pieluchy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc i zobaczyć ten wspaniały uśmiech.

Obdarowana seniorka była bardzo wzruszona. Dziękując, wyściskała czule swoich gości i złożyła im najcieplejsze świąteczne życzenia. ©℗

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja
2018-12-20 10:51:26
Piękny gest. Wielu jest takich seniorów, którzy w ciszy znoszą niedolę i warto ich dostrzec. Oni się nie skarżą, żyją tak jak umieją skromnie i pokornie.
:)
2018-12-20 07:00:34
Aż się oczy szklą od samego czytania. Brawo. Z drugiej strony, biedy nie widać, więc wielu ludziom ciężko sobie wyobrazić, że karp na Święta może jeszcze komuś sprawić taką radość.
Gość
2018-12-20 05:42:44
Piękny,szlachetny cel!!!Życzę dużo siły i wytrwałości dla Pani 82-letniej opiekującej się swoim synem,bardzo silny charakter!!!!Ps:proponuje tym co stoją z kartonami i domagają się zaprzestania "zabijania" Karpia,poszukajcie taką panią i zacznijcie pomagać,tam skierujcie swoją energie,zamiast stać jak pajace z kartonem pomagajcie,jest to najlepsza szkoła życia(sam też pomagam),po kilku godzinach spędzonych na autentycznej pomocy,trochę inaczej będziecie patrzeć na świat!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA