niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rybka i... dwa bagażniki prezentów

Rybka i... dwa bagażniki prezentów

Rybka i... dwa bagażniki prezentów
Data publikacji: 2018-12-19 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 1595 367582

82-letnia pani Stefania ze Szczecina opiekuje się 60-letnim ciężko chorym synem. Ta codzienność jest dla nich bardzo trudna. – Myślałam, że nie będę miała w tym roku świąt – mówi seniorka. – To, co się stało, jest dla mnie wielkim wzruszeniem…

Pod blok, gdzie mieszka pani Stefania, podjechały dwie taksówki z Mix Taxi. Bagażniki obu były pełne prezentów dla starszej pani. W ten sposób taksówkarze tej korporacji na święta podzielili się radością z kimś, komu tej radości brakuje.

– Pomaganie jest fajne, szczególnie kiedy się to robi taką grupą! – przekonuje Małgorzata Zieleńska, dyspozytorka Mix Taxi, która z innymi przedstawicielami firmy przyjechała wczoraj do pani Stefanii. – Chętnie uczestniczymy w charytatywnych akcjach, a po raz drugi włączyliśmy się do przedsięwzięcia organizowanego przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Szczecinie – „Worek pełen niespodzianek”. Zasada jest prosta: osobę potrzebującą, którą ucieszy takie wsparcie, wskazuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. A resztę robią chętni darczyńcy.

Pracownicy korporacji mieli za zadanie przygotować paczkę dla 82-letniej pani Stefanii. Wcześniej ją odwiedzili, by się osobiście poznać, zobaczyć, jak żyje i porozmawiać, czego rodzinie potrzeba.

– Pani Stefania powiedziała nam, że jej marzeniem jest zjeść w święta karpia – opowiada Małgorzata Zieleńska. – Przywieźliśmy więc rybkę i jeszcze trochę rzeczy – zapas żywności, środki czystości, artykuły chemiczne, koc, pościel, pieluchy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc i zobaczyć ten wspaniały uśmiech.

Obdarowana seniorka była bardzo wzruszona. Dziękując, wyściskała czule swoich gości i złożyła im najcieplejsze świąteczne życzenia. ©℗

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

ja
Piękny gest. Wielu jest takich seniorów, którzy w ciszy znoszą niedolę i warto ich dostrzec. Oni się nie skarżą, żyją tak jak umieją skromnie i pokornie.
2018-12-20 10:51:26
:)
Aż się oczy szklą od samego czytania. Brawo. Z drugiej strony, biedy nie widać, więc wielu ludziom ciężko sobie wyobrazić, że karp na Święta może jeszcze komuś sprawić taką radość.
2018-12-20 07:00:34
Gość
Piękny,szlachetny cel!!!Życzę dużo siły i wytrwałości dla Pani 82-letniej opiekującej się swoim synem,bardzo silny charakter!!!!Ps:proponuje tym co stoją z kartonami i domagają się zaprzestania "zabijania" Karpia,poszukajcie taką panią i zacznijcie pomagać,tam skierujcie swoją energie,zamiast stać jak pajace z kartonem pomagajcie,jest to najlepsza szkoła życia(sam też pomagam),po kilku godzinach spędzonych na autentycznej pomocy,trochę inaczej będziecie patrzeć na świat!!!!
2018-12-20 05:42:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie