wtorek, 26 stycznia 2021r.

Autor powieści „Epidemia”: Sytuacje, które rozwaliły świat

Data publikacji: 2020-11-29 18:26
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:33
Autor powieści „Epidemia”: Sytuacje, które rozwaliły świat
Fot. arch. prywatne  

Rozmowa z Lessem RH, autorem powieści „Epidemia”

- Akcja pana książki rozgrywa się w kwietniu tego roku, czyli w środku pandemii. Jak powstawał tekst? Pisał pan zamknięty w domu w czasie wiosennego lockdownu? Potraktował pan COVID-19 jako pisarską szansę?

- Nie traktuję „Epidemii" jako pisarskiej szansy, ponieważ mam już na koncie trzy książki. Ale na pewno lockdown i obostrzenia przyczyniły się do jej powstania. To był mocny sygnał. Sytuacja zmieniła się nagle, modyfikując znaną nam, swobodną codzienność. Ciekaw byłem, co robią ludzie w tym czasie: czy się boją, czy są posłuszni, a może żyją po swojemu, żeby nie popadać w skrajności? Artykuły, wywiady, wypowiedzi (przede wszystkim lekarzy i prawników; nie tylko z Polski), potem mnóstwo pytań i analiza tego, do czego docierałem - to przebogata baza wiedzy, która po prostu przemówiła twórczo. Od razu posypały się zarysy postaci, dialogów, scen. W wizjach wszystko symbiotycznie się układało i zgadzało ze sobą, choć to mój żółtodziobny debiut w tym gatunku; no, może poza opowieścią science fiction, którą

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 86% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-11-2020

 

Rozmawiał: Alan Sasinowski

Komentarze

guciu
2020-11-29 18:47:17
Jedzie czysta moc konorowirus znika na czas. Tło złe konorowirus tryska . Konowirusa tło znikła czas radosny następuje czas zanika i wynika.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ