Środa, 15 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Archiwum otrzymało spuścizny Bogusława Borysowicza i Jana Matury

Data publikacji: 11 września 2024 r. 14:53
Ostatnia aktualizacja: 11 września 2024 r. 19:50
Archiwum otrzymało spuścizny Bogusława Borysowicza i Jana Matury
Do Archiwum Państwowego w Szczecinie trafiły spuścizny Bogusława Borysowicza i Jana Matury. Stosowne umowy dotyczące ich przekazania podpisali (od lewej): Jakub Matura, Krzysztof Kowalczyk i Anna Kolmer. Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

Z okazji kolejnej edycji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa w Archiwum Państwowym w Szczecinie 10 września odbyło się spotkanie, którego myśl przewodnia brzmiała: „Szlaki nieoczywiste. Wędrówki dalekie i bliskie w świecie książek i dokumentów". Zaczęło się od uroczystego przekazania do zbiorów AP spuścizny Bogusława Borysowicza - przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie" oraz spuścizny Jana Matury - przez syna Jakuba.

- Tegoroczna edycja Dni Dziedzictwa poświęcona jest podróżom - powiedział na wstępie dr hab. Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie. - Podróże można odnieść zarówno do ludzi, jak też do artefaktów.

Do szczecińskiego AP przybyły dokumenty będące spuścizną dwóch ważnych dla regionu osób: Bogusława Borysowicza i Jana Matury.

- Spuścizna pana Borysowicza dotyczy funkcjonowania zakładu „Gryf", bardzo ważnego w historii regionu - mówił dyrektor Kowalczyk. - Spuścizna pana Matury obrazuje życie lokalnej społeczności, również maratony biegowe. Jan Matura był jednym z dziejopisarzy Polic.

Bogusław Borysowicz -

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-09-2024

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Jan
2024-09-11 18:50:33
To nie są te zbiory.
Jan
2024-09-11 17:00:47
Nie można tego artykułu z tak ważną dla Szczecinian informacją udostępnić w całości? Czy zbiory Bogusława Borysowicza to te, które Szczecińskie Towarzystwo Kultury przekazało do Książnicy Pomorskiej (jako pokłosie konkursów Dzieje Szczecińskich Rodzin) czy te, którymi zaopiekowała się w końcówce Jego życia Żegluga Szczecińska?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA