Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Złośliwość dyrektora WPN?

Data publikacji: 2019-07-23 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Złośliwość dyrektora WPN?
 

Od minionej upalnej soboty przed wejściem na niestrzeżoną plażę w Świętouściu koło Kołczewa stoją strażnicy Wolińskiego Parku Narodowego, którzy zabraniają wczasowiczom zejścia na plażę – strasząc ich 500-złotowymi mandatami. Przez trzy lata turyści schodzili tędy nad morze, aż tu nagle 16 lipca 2019 r. pełniący obowiązki dyrektora parku Stanisław Felisiak wydał zakaz.

W ostatnim wydaniu magazynowym „Kuriera” w tekście „Zakazany Park Narodowy” opisaliśmy sytuację, jaka ma miejsce w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie turysta wszędzie widzi zakazy, które pojawiły się nawet na międzyzdrojskiej plaży, gdzie nie można się kąpać, gdyż jest to teren parku. Opalać się jeszcze można, ale co będzie jutro?

Opisaliśmy także brak zejścia na plażę w Świętouściu, gdzie od lat wypoczywają goście mieszkający w okolicznych prywatnych kwaterach. Trzy lata temu sztorm zniszczył schody, których do dziś park nie wybudował. Wczasowicze od trzech lat schodzili na plażę po stromym klifie, na którym kiedyś stały schody. Oznacza to, że ludzie dostają się na plażę, ale nie niszczą klifu. Od trzech lat schodzą po

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-07-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

realny
2019-07-24 21:04:00
Czytam i chwilami nie wierzę, co znaczy solić mandaty niech się nauczą . komu te mandaty solić ? i za co? wczasowiczowi który przyjeżdza na plażę w świetouściu od 40 lat i zawsze mógł dojść spokojnie z rodziną nad morze a teraz zatrzyma go straż parkowa i wlepi mandat ,może mieszkańcom Kołczewa lub okolicznych miejscowości którzy chcą spędzić czas z rodziną w spokoju tak jak to robili przez dziesiątki lat na tej plaży, są jeszcze goście obiektów turystycznych których właściciele zainwestowali swoją ciężką prace w obiekty które im wynajmują, może im je solić .może nie skończyć na mandatach może zacząć donosić na kolegę, sąsiada ,w końcu brata ,ojca matkę .większość z nas to doskonale pamięta z poprzedniej epoki ,systemu który u nas panował.niektórzy najwyrazniej tęsknią.Józef Piłsudski powiedział ;naród piękny tylko ludzie ku...wy.
Roman
2019-07-24 16:40:46
Solić mandaty aż się nauczą....!!!!
realny
2019-07-24 16:23:16
Czytając te bzdury jakoby niby mieszkańca otwarcie piszę że powinien mocno puknąć się w głowę wypisując te brednie.Każdy mieszkaniec i nie tylko ma prawo do korzystania z dojścia do plaży w Świętouściu.,jakie nielegalne zejście i od kiedy? skoro jest starsze niż WPN .Natomiast co do możliwości dotarcia tam niby od strony pola namiotowego cz też z Wisełki znamy to z filmu Barei odnośnie najbliższego czynnego tarasu widokowego we Wrocławiu stojąc na 0kęciu . W czym jesteśmy gorsi od Wisełki Międzyzdrojów tam też jest Woliński Park Narodowy dlaczego tam nie zamyka się plaż. Kołczewo ma przyrodzone prawo do tego zejścia i to bezpłatnie ,turystyka to jedyna możliwość rozwoju tej miejscowości,powstała baza noclegowa i ciągle się rozwija,nie mamy zamiaru być skansenem wyspy Wolin nie będziemy wyplatać koszyków ani dziergać bielizny na szydełku ,czy ktoś z WPN czy przyzwalającej mu na te działania Gminy Wolin się nad tym zastanowił,Trzeba jasno i Wyraznie powiedzieć że WPN swoimi działaniami działa na szkodę lokalnej społeczności.Urzędnicy to też ludzie bez względu na opcje polityczne, dzielą się na mądrych i głupich, mądrością jest mieć odwagę by wycofać się z głupich decyzji.
aaa
2019-07-24 09:52:30
Po tej niezrozumiałej decyzji dyrektora sprawą powinna zająć się prokuratura. Jest to ewidentne działanie na korzyść Camping Tramp, bo to najbliższe "legalne" zejście, i naturalnie będzie na tym korzystał. Bzdurą są jakiegokolwiek uzasadnienia zamknięcia zejścia w Świętouściu, w dodatku szkodzi to bardzo przyjezdnym preferującym ciszę i spokój ponad zgiełk i kicz, obecny w większości nadmorskich miejscowości. [..]
xx
2019-07-23 22:12:42
Mieszkańcy Świętouścia w liczbie 2 pracowników Nadleśnictwa, którzy odkąd przyszli tylko niszczą przyrodę, a park traktują jak prywatny folwark. Z takich warunków jakie oferują wielu by uciekło, plaża to nie wszystko.
Do mieszkańca
2019-07-23 17:29:04
Sami mieszkańcy Świętouścia już od dwóch lat alarmują, że uciekają im letnicy, bo mają daleko do plaży. Tramp kasuje 10 zł za samochód i 5 zł od osoby. A dyrektor Zyska obiecał, że zejście będzie, ale słowa nie dotrzymał.
Mieszkaniec
2019-07-23 16:02:07
Panie Redaktorze Kwiatkowski, a może doda Pan że zejście było nielegalne i turyści namolnie łamią zakazy. Strażnicy powinni zacząć karać a nie upominać, może to by podziałało. Turysta zaczyna być odbierany jako wandal, co widać w Świętouściu. Namawianie do przestępstwa też jest przestępstwem. Nie każdy mieszkaniec chce tam zejścia bo wiąże się to zabiciem tej urokliwej plaży. Kto chce może do niej dojść od zejścia w Swiętouściu - pole namiotowe Tramp, albo zrobić sobie dłuższy spacer od Wisełki - opłaca się - wiem z doświadczenia! Tu jest PARK NARODOWY a nie kąpielisko!
następca
2019-07-23 13:18:33
A kto go mianował?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA