Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zamarły prace na placach budowy

Data publikacji: 10 września 2019 r. 15:17
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Zamarły prace na placach budowy
 

Przeżywająca poważne trudności finansowe firma Energopol Szczecin SA, która realizuje w Zachodniopomorskiem cztery duże inwestycje drogowe zlecone przez GDDKiA, praktycznie zawiesiła realizację tych przedsięwzięć. Spółka nie płaci podwykonawcom, w związku z tym rolę płatnika bezpośredniego przejął inwestor. GDDKiA wypłaciła już firmom realizującym inwestycje, których generalnym wykonawcą jest Energopol - 38 mln złotych.

Roszczenia wobec inwestora wysuwa jednak także Energopol. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że spór między szczecińską spółką a GDDKiA może zakończyć się przed sądem.

Jak udało nam się ustalić, Energopol Szczecin SA już pod koniec czerwca br. złożył przed warszawskim sądem pozew przeciwko Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi w nim przede wszystkim o realizację kontraktu dotyczącego obwodnicy Wałcza. To właśnie ta inwestycja, eufemistycznie rzecz ujmując, była gwoździem do trumny dla znanej i cenionej od dziesięcioleci spółki specjalizującej się w inwestycjach hydrotechnicznych. W trakcie realizacji niemal 18-kilometrowej obwodnicy Wałcza pojawiły

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-09-2019

 

Autor: Roman Ciepliński
Fot. archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kp
2019-09-11 22:51:14
czyli kasa się nie zgadza?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA