Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wiadukt z płytą, sadzą krzewy i drzewa [GALERIA]

Data publikacji: 17 października 2019 r. 12:17
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Wiadukt z płytą, sadzą krzewy i drzewa
 

Gotowa jest wreszcie betonowa płyta nowego wiaduktu w przebudowywanym odcinku szczecińskiej ul. Arkońskiej i od kilku dni trwają tam roboty ziemne przy urządzaniu podbudowy pozostałych do wykonania fragmentów jezdni wraz z poboczami na całej jej szerokości.

Rozpoczęły się również prace przy spawaniu szyn ostatniego odcinka torowiska, które będzie następnie mocowane w pasie podbudowy jezdni. Od kilku tygodni trwają jednocześnie roboty przy nasadzeniach drzew i krzewów, roboty brukarskie, przy montażu wygrodzeń, ławek i wiat na przystankach.

Tam gdzie to możliwe wylewane są brakujące dotąd odcinki nawierzchni. Warstwa ścieralna pojawiła się m.in. na pasie od zakrętu przy skrzyżowaniu z ul. Międzyparkową od strony dojazdu do Arkonki i przyległej do ulicy Polany Czerwonej. Na nakładkę czeka jeszcze fragment jezdni na łuku w kierunku stadionu KS Arkonia. Wykonywane są też prace przy sieciach elektrycznych, sanitarnych.

Na całym placu przebudowy na pasach poboczy plantowana jest nawieziona ziemia pod krzewy i drzewa. Tak się dzieje m.in. w obrębie pętli tramwajowej „Las Arkoński", w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-10-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No to teraz gra w słoneczko
2019-10-19 09:52:25
pod tytułem "Kiedy popękają spawy?"
Stefan
2019-10-17 18:29:50
Cyt.: "Gotowa jest wreszcie betonowa płyta nowego wiaduktu w przebudowywanym odcinku szczecińskiej ul. Arkońskiej ...". trudno zrozumieć dlaczego dziennikarze to tacy ignoranci. Wiadukt znajduje się na ul. Spacerowej. Ulica Arkońska nigdy nie dobiegała o al. Wojska Polskiego. Przekonać się o tym można jadąc ulicą Miodową pod górę w stronę Osowa. Krzyżuje się ona z ulica Arkońską o czym informują stosowne tabliczki informacyjne.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA