Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wysyp inwestycji. Korków nie unikniemy

Data publikacji: 15 października 2019 r. 07:38
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Wysyp inwestycji. Korków nie unikniemy
 

Ciężkie czasy nadchodzą dla szczecińskich kierowców. Odczują je także pasażerowie miejskiej komunikacji. Do już prowadzonych inwestycji dołączą w przyszłym roku kolejne. Po ich zakończeniu po mieście na pewno łatwiej się będzie poruszać, ale okres prowadzenia prac z pewnością da się wszystkim we znaki.

- Lista inwestycji jest długa, dotyczy zarówno prac w sferze drogowej, jak i infrastruktury tramwajowej. W wielu przypadkach tych tematów nie da się rozdzielić - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. A są to inwestycje niezwykle ważne, na które czekamy czasem od dziesięcioleci.

Podpisane są już umowy na przebudowę węzłów tramwajowych przy moście Długim i pl. Szarych Szeregów. W obu miejscach torowiska trzeba wymienić, w tej pierwszej lokalizacji nowy układ szyn umożliwi dojazd do planowanego mostu Kłodnego.

- Te prace na pewno odczują i pasażerowie miejskiej komunikacji, i kierowcy. Dlatego świadomie chcemy, by fizycznie rozpoczęły się wiosną lub nawet latem przyszłego roku, by były jak najmniej uciążliwe - tłumaczy Michał Przepiera.

Obecnie trwa produkcja szyn i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 58% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-10-2019

 

Autor: Tomasz Tokarzewski
Fot. Ryszard Pakieser
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aa
2019-10-16 20:39:47
A jednak most kłodny jest w planach.A myślałem że to tylko jakiś poroniony wymysł ,któregoś radnego.Może twórca tej ideii podzieli się swoim rozumowaniem potrzeby tego mostu.W jakim celu to ma służyć,i komu.I tramwaj jeszcze,chyba do budek z żarciem.Zamiast budować nie trafione pomysły,to może by tak pomyśleć i odkorkować miasto,póki jest jeszcze czas,i wybudować jeszcze jeden wylot z miasta.
Alicja
2019-10-16 07:38:34
Najlepiej rozkopać połowę miasta i udawać, że powstają inwestycje, że coś się remontuje. Bzdura. Na kilka lat sparaliżują miasto i tyle. Przecież wiadomym jest, że nie ma kto wykonywać tych prac wiec po co rozkopywać i nie robić. No chyba, że pan Krzystek sięgnie po łopatę i jako przykładny mieszkaniec miasta Szczecin pokaże jak się pracuje. Najpierw dokończcie inwestycje, które rozpoczęliście a których końca nie widać-patrz ulica przy kąpielisku Arkonka. Chyba już dawno miała się ta inwestycja zakończyć a tu ani widu ani słychu.
Aaron
2019-10-15 20:37:26
Żeby komunikacja miejska tak bardzo tego nie odczuła to potrzebne są tramwaje dwukierunkowe albo łączenie dotychczasowych składów przód tył, tak żeby mogły poruszać się po jednym torze no ale przecież w Szczecinie się nie da i lepiej wszystko rozkopać i zamknąć dla komunikacji miejskiej :/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA