Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Warianty i wiarygodność zmian. Jaki to będzie plac?

Data publikacji: 22 października 2019 r. 20:19
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Warianty i wiarygodność zmian. Jaki to będzie plac?
 

Trwa kolejny miesiąc prototypowania pl. Orła Białego. Eksperyment urbanistyczny, który ma wskazać kierunki optymalnych zmian, jakie powinny zostać wprowadzone, aby zmienić ów górny taras Starego Miasta w bardziej przyjazny i otwarty ludziom, we współczesny rynek miejski - równie reprezentacyjny dla Szczecina jak najpiękniejsze z jego zabytków.

Nie bez kontrowersji przebiega ów proces, o czym świadczy gorąca dyskusja, w jaką zaangażowali się szczecinianie. W ten nurt wpisuje się także mocnym akcentem Stowarzyszenie „Rowerowy Szczecin", zaniepokojone kierunkiem zmian wytyczonych ostatnio przez magistrat dla pl. Orła Białego. Czyli w kontekście październikowego tzw. trzeciego wariantu prototypowania.

Oto obszerne fragmenty stanowiska Stowarzyszenia „Rowerowy Szczecin":

„Największą trudnością dla mieszkańców jest parkowanie samochodów. Auta przed prototypowaniem regularnie, w ogromnej ilości, zostawiane były na pl. Orła Białego. Dla każdej osoby zainteresowanej zmianą tej sytuacji było oczywiste, że auta te nie znikną z dnia na dzień. Prototypowanie uznano za korzystne, ponieważ jest

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-10-2019

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA