środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Deklaracje a proza życia. Pod specjalnym nadzorem?

Deklaracje a proza życia. Pod specjalnym nadzorem?

Deklaracje a proza życia. Pod specjalnym nadzorem?
Data publikacji: 2019-10-15 09:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-15 22:00
Wywietleń: 1222 420194

Na górnym tarasie Starego Miasta trwa eksperyment urbanistyczny zwany prototypowaniem. W tymczasowych zmianach jest badany m.in. transport. Aktualnie w trzecim wariancie, czyli w otwarciu dla wjazdu i parkowania części pl. Orła Białego od ul. Grodzkiej: na odcinku pierzei przy bankach aż po gmach Akademii Sztuki.

Zarówno obecny, jak i poprzednie warianty prototypowe wyznaczały miejsca dostaw dla pobliskich biur i lokali. Z każdej strony placu. Jedno z nich – od sierpnia – znajduje się tuż za skrzyżowaniem ul. Staromłyńskiej z Łaziebną, przy „Dzikiej Gęsi”. Jednak – jak pokazuje codzienna praktyka – nie zajmują go pojazdy dostawcze. Zawładnęli nim kierowcy samochodów osobowych. Nie dość, że blokują wjazd dostawcom, to jeszcze parkują na wysokości skrzyżowania, utrudniając skręt w ul. Łaziebną samochodom o szerokim rozstawie osi, nie tyko półciężarówkom.

Mieszkańcy bardzo pilnują porządku na Starym Mieście i informacje o niewłaściwym parkowaniu przekazują na bieżąco Straży Miejskiej. Na co w interpelacji zwróciła uwagę radna Dominika Jackowski (Koalicja Obywatelska).

– Rejestrują wszystkie telefony wykonywane do Straży Miejskiej, czas oczekiwania na odebranie telefonu, czas oczekiwania na interwencję i czy w ogóle podjęto interwencję. Na tę chwilę wniosek nasuwa się jeden: do Straży Miejskiej nie można się dodzwonić, a czas oczekiwania na interwencję jest absurdalny, niekiedy wynosi 2 godziny – przekazała prezydentowi radna.

Czego efektem jest następująca deklaracja ze strony sekretarza miasta: „Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinie polecił monitorowanie aktywności służb w zakresie odbierania zgłoszeń od mieszkańców. W miarę posiadanych sił i środków dotychczasowe działania Straży Miejskiej Szczecin we wskazanym miejscu będą kontynuowane”.

Mimo owej deklaracji codzienność jednak pokazuje, że kierowcy nawet na objętym prototypowaniem pl. Orła Białego parkują jak chcą. Przy okazji rozjeżdżając trawniki oraz zieleńce przy przyległych ulicach: Mariackiej, Końskim Kieracie, Sołtysiej i Farnej. I… nie ma na nich siły? ©℗

 

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Komentarze

zapraszamy
Może pani radna wstąpi do SM jest dużo wakatów, poprawi się czas reakcji.
2019-10-15 21:56:47
znajomy strażnika
Nie dość, że strażników jest coraz mniej to jeszcze zarabiają grosze. Ludzie nie garną się do policji więc do straży tym bardziej.
2019-10-15 21:49:06
Stały bywalec tych okolic
Trzeba mieć bardzo "zryty beret" ,żeby w tym miejscu zakazywać parkowania i wjazdu!! Restauracje, banki, firmy wszelkiej maści..Podatki brać , ale parkingu podziemnego brak ?? Tylko w Ciecinie...
2019-10-15 19:55:34
drajwer
Czego się czepiać, skoro zakazu parkowania tam nie ma.
2019-10-15 17:58:20
pasywny gej
do dupy te pomysły z tym placem
2019-10-15 13:19:50
HogoFogo
Numery rejestracyjne jak zwykle nieczytelne. Pani Redaktor dobrze rozumie, że ich ujawnianie może być ryzykowne. Być może właścicielem pojazdu jest gość Gęsi? Bardzo ważny gość, bardzo ważnej Gęsi?
2019-10-15 12:43:47
ziom
Nie trzeba rozwiązywać bo ta formacja rządzona przez wybitnych fachowców, którzy nie mają pojęcia co się na zewnątrz dzieje, solidnie doinwestowana, ale tylko w komendantów, niedługo sama się rozpadnie. I przestańcie tam dzwonić bo zamiast robić zgłoszenia mieszkańców mają blokady zakładać. Pani radna niech poprosi o zestawienie czasu reakcji SM, pewnie 48h będzie lekko przekroczone A telefony mieszkańców może nocna zmiana załatwia? Zamknięcie tego placu to już zupełnie innego kalibru debilizm.
2019-10-15 12:42:09
Fałszywa propaganda pchlego targu na pl. Orła
Zaaferowani radni, aktywiści i wszelkiej maści propagandziści robią tysiące fotek, jak rzekomo sztucznie dotowane przedsięwzięcie okazuje się niebywałym sukcesem. Ostatnio zrobiono pchli targ na pl. Orła Białego i konkurencyjny w parku im. Fryderyka Chopina w Szczecinie. Na tym drugim także były tłumy mimo, że był wielokrotnie mniej promowany w lokalnej prasie i w mediach społecznościowych. Taki sam pchli targ można było zrobić na alei kwiatowej albo na nowym placu Adamowicza - te miejsca są adekwatniejsze na tego rodzaju wydarzenia, każdy mimochodem przechodząc obok wpadnie na taki pchli targ. Ewidentnie dorabia się do pl. Orła ideologię i lansuje go na siłę i w sposób sztuczny kreuje tłumy.
2019-10-15 11:10:41
beee
Mózgi sobie prototypujcie. Bo z przestrzenią miejską wam nie wychodzi. Zapominacie, że przestrzeń ma służyć ludziom a nie niespełnionym urbanistom. Może jeszcze wciśniecie jakieś rondo na ten plac (bo ronda są przecież modne)?
2019-10-15 10:52:34
Gość
Rozwiąząć ta patologiczną jednostkę, potrzebni nam jak świni siodło i niech SPP przejmie ich obowiązki, mają mnóstwo ludzi chodzących po centrum, można w ten sposób szybko reagować, a nie że się człowiek dodzwonić nie może a jak sie dodzwoni to akurat nie mogą i nie chcą nic robić.
2019-10-15 10:51:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie