Piątek 07 maja 2021r. 

Szykują się podwyżki cen za śmieci w Świnoujściu

Data publikacji: 2020-09-10 08:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:31
Szykują się podwyżki cen za śmieci w Świnoujściu
 

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w Świnoujściu poświęcona była kwestiom podniesienia opłat za odbiór odpadów. Samorządowcy zastanawiali się, jak uniknąć zwiększenia cen lub przynajmniej opóźnić podwyżkę. Po decyzjach, które zapadły w miniony poniedziałek na sesji Celowego Związku Gmin RXXI w Nowogardzie, pewne już jest, że mieszkańcy wysp zapłacą więcej.

Jacek Chrzanowski, przewodniczący zarządu Celowego Związku Gmin RXXI, przekonywał świnoujski samorząd, że zwiększenie opłat wynika z czynników zewnętrznych m.in. rosnącej opłaty marszałkowskiej czy wysokich opłat utylizacji frakcji energetycznych, które w Polsce ustalone zostały na wyższym poziomie niż w innych krajach Europy.

- Nie mamy też wpływu na ceny energii czy nośniki takie jak paliwa, które rosną bez względu na prowadzoną przez nas politykę. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli zmienić cenę. Ale nawet po podwyżce będzie to jedna z najniższych opłat w regionie - mówił J. Chrzanowski.

Ambitne inwestycje planowane przez związek to m.in. budowa nowej kwatery o pojemności 574 tysięcy metrów sześciennych w Słajsinie za 21 milionów

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-09-2020

 

Autor: BaT
Fot. youtubetelewizja-slowianin

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ