Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Szczeciński Budżet Obywatelski 2020. Jakie projekty zgłosili szczecinianie?

Data publikacji: 01 października 2019 r. 22:18
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Szczeciński Budżet Obywatelski 2020. Jakie projekty zgłosili szczecinianie?
 

Więcej kładek dla prawobrzeża, biblioteka na świeżym powietrzu, aleja z pomnikami gwiazd, które „odeszły, ale nie ich muzyka", park trampolin, tężnia solankowa i 30-metrowy Maszt dla Polski. To tylko kilka z pomysłów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, które przeszły pierwszą weryfikację.

Do SBO zgłoszonych zostało 199 projektów. 184 zostały zweryfikowane pozytywnie pod względem formalnym i trafiły do weryfikacji merytorycznej, 11 wniosków nie przeszło weryfikacji, a 4 zostały wycofane. Pod względem formalnym wnioski były weryfikowane przez Biuro Dialogu Obywatelskiego. Aktualnie trwa dalsza weryfikacja merytoryczna wniosków, które pozytywnie przeszły etap formalny. Polega to na opiniowaniu wniosków przez odpowiednie wydziały Urzędu Miejskiego oraz zespoły Opiniujący i Odwoławczy. Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę i zostaną zatwierdzane przez zespół, trafią na listę do głosowania. Najlepsze z nich mieszkańcy wybiorą w listopadowym głosowaniu.

Wśród projektów, które nie przeszły weryfikacji, znalazły się m.in.: pomysł dotyczący przeciwdziałaniu

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-10-2019

 

Autor: Dariusz Staniewski
Fot. Ryszard Pakieser
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

TZ.
2019-10-02 12:09:51
Koniecznie potrzebna jest kładka nad ulicą Struga z centrum handlowego Outlet do centrum handlowego w rejonie galerii Gryf. Poszerzając przed laty ulicę Struga należało wybudować tam przejście podziemne - obyłoby się bez dodatkowych kosztów - ale jakiś projektant o ciasnym umyśle nie przewidział, że takie połączenie między dwoma centrami handlowymi będzie potrzebne. No i zaplanować trzeba budowę linii tramwajowej z osiedla Słonecznego do dworca PKP Szczecin Dąbie, gdy będzie się przedłużało linię tramwajową z pętli Turkusowa. W przyszłości należałoby też przesunąć perony przystanku PKP Szczecin Zdroje w kierunku pętli Turkusowa, aby stworzyć tam wielofunkcyjny węzeł komunikacyjny. Bo pętla Turkusowa została wykreowana w szczerym polu.
:)
2019-10-02 09:14:22
zdecydowanie najlepszy pomysł to tężnia solankowa na jasnych bloniach-niedaleko pomnika 3 orlow, na to warto glosowac:),korzysci zdrowotne dla kazdego

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA