Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Szczecinianie na olimpiadach. Terroryści uderzyli w Monachium

Data publikacji: 2020-03-02 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Szczecinianie na olimpiadach. Terroryści uderzyli w Monachium
 

Rok 2020 jest rokiem igrzysk olimpijskich. W dniach 24 lipca - 9 sierpnia na obiektach sportowych w Tokio odbędzie się najważniejsza sportowa impreza czterolecia. W związku z tym cyklicznie przypominamy o kolejnych olimpijskich zmaganiach z udziałem szczecińskich sportowców, ich sukcesach, przeżyciach i emocjach.

Igrzyska w roku 1972 w Monachium zapowiadały się znakomicie. Rozwijający się kraj - Niemcy Zachodnie - chciał zadziwić świat wspaniałą organizacją i atmosferą. Wszystko przebiegało znakomicie. To właśnie wtedy wymyślono maskotkę igrzysk. W Monachium został nią jamnik Waldi w kolorach: niebieskim, pomarańczowym i zielonym. Głównym wydarzeniem, zapamiętanym najbardziej był jednak zamach terrorystyczny.

5 września grupa Palestyńczyków z organizacji „Czarny Wrzesień" wdarła się przez mur do wioski olimpijskiej około godziny 4. Zostali zauważeni przez pracowników poczty, ale ci, widząc grupę ubraną w dresy, pomyśleli, że są to sportowcy wracający z nocnej zabawy, dlatego nie włączali alarmu.

- Do feralnego dnia 5 września nikt nikogo nie sprawdzał - mówi Izabella Szuszkiewicz,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 88% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-03-2020

 

Autor: Wojciech Parada
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA