Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Szczecin więcej wyda na oświatę

Data publikacji: 2019-09-09 13:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Szczecin więcej wyda na oświatę
 

Od 1 września nauczyciele mieli otrzymać 9,6 proc. podwyżki, której wysokość podczas strajków ustalił z rządem NSZZ „Solidarność". Jak nas poinformowało Centrum Informacji Miasta Szczecina, gmina wciąż nie otrzymała rządowych środków na wypłatę obiecanych podwyżek. Miasto zostało zmuszone, by sięgnąć do miejskiej kasy. Pochłonie to ok. 11,5 mln zł.

- Niestety, do dziś do kas samorządów nie wpłynęły obiecane przez rząd środki, które miałyby zostać przeznaczone na podniesienie pensji pracowników szkół - powiadomiła nas Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta Urzędu Miasta Szczecin. - W związku z tym prezydent Szczecina Piotr Krzystek podjął decyzję o konieczności zwiększenia budżetu, który Szczecin do końca tego roku kalendarzowego przeznaczy na oświatę. Dzięki takiemu działaniu możliwe będzie wypłacenie obiecanych przez rząd podwyżek nauczycielom ze środków własnych gminy.

W kwietniu podczas dwutygodniowego strajku nauczyciele walczyli o wzrost wynagrodzenia. Związki zawodowe prowadziły negocjacje z przedstawicielami rządu, ale ostateczne porozumienie zawarto tylko z NSZZ

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-09-2019

 

Autor: Elżbieta Kubera
Fot. Dariusz Gorajski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibic
2019-09-09 16:30:28
miasto owydaje zbyt dużo pieniędzy na różne głupoty to dla nauczycieli powinny znależć się pieniądze.ja mam propozycję dla nauczycieli.dostaniecie podwyżkę o 100% ale będziecie rozliczani za efekty swojej pracy przez rodziców,którzy płacą podatki,z któeych otrzymacie podwyżkę.byłoby to uczciwe rozwiązanie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA