Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Sprawa wygaszenia mandatu radnej z Choszczna. Sygnaliści donieśli wojewodzie

Data publikacji: 2020-08-25 17:19
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:31
Sprawa wygaszenia mandatu radnej z Choszczna. Sygnaliści donieśli wojewodzie
 

O wygaszeniu mandatu radnej Ewy Jabłońskiej dyskutowano na sesji choszczeńskiej Rady Miejskiej. Stało się to po tym, jak wojewodzie zachodniopomorskiemu doniesiono o rzekomych nieprawidłowościach, jakich miała dopuścić się radna, działając jednocześnie jako prezes Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000.

Aby stwierdzić, czy radna złamała prawo, powołano komisję doraźną.

- Odmawia się stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnej Ewy Jabłońskiej w związku z brakiem podstaw do stwierdzenia złamania przez radną zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy - mówił m.in. przewodniczący komisji, radny Stefan Szemlij. Poinformował też, co stało za przyczyną wniosku o odwołanie radnej z pełnionej funkcji. Było to pismo od wojewody zachodniopomorskiego, w którym napisano, że do wojewody wpłynęła sygnalizacja, w której przedstawiono wątpliwości dotyczące legalności sprawowania mandatu przez radną Ewę Jabłońską.

Pismem i wyjaśnieniem sprawy zajęła się wspominana komisja. Ustaliła m.in., że radna E. Jabłońska pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-08-2020

 

Autor: J. Słomka
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA