Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Śmierć czyha w wodzie

Data publikacji: 2020-08-05 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-01 15:17
Śmierć czyha w wodzie
 

Piękna pogoda, plażowa sielanka, kilka butelek piwa i w końcu morska kąpiel… W każde wakacje woda udowadnia, że nawet przy dobrej aurze żartów z nią nie ma. W ubiegłym roku w województwie zachodniopomorskim utonęło 37 osób, z czego 21 w sezonie letnim (7 w lipcu). Od początku wakacji w naszym regionie utonęło 13 osób - 1 w czerwcu, w lipcu 10, a 2 w sierpniu.

- W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa. Przyczyna tkwi również w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnie pojętym braku wyobraźni. Niestety, często takim zachowaniom towarzyszy alkohol i inne substancje odurzające - informują policjanci z Zespołu Prasowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Na początku lipca tragedia rozegrała się na plaży w Ustroniu Morskim. Przy czerwonej fladze wywieszonej przez ratowników do wody wszedł 19-latek ze Słupska. Kiedy młodzieniec nie wrócił po kąpieli na brzeg, przystąpiono do akcji ratowniczej. Brało w niej udział 9 ratowników WOPR

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-08-2020

 

Autorzy: Przemysław WEPRZĘDZ, (m)
Fot. Piotr Barański
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ