poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Bambuś szuka rodziny

Bambuś szuka rodziny

Bambuś szuka rodziny
Data publikacji: 2019-09-08 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 931 412664

Był ukochanym pupilem swojego pana. Wraz z jego śmiercią stracił wszystko. Los małego porzuconego psiaka, na ulicach Pomorzan skomlącego o jedzenie, poruszył serce przechodnia na tyle, że ocalił go od bezdomnej śmierci i zawiózł do schroniska. Tam teraz Bambuś czeka na łut szczęścia, czyli na nową kochającą rodzinę.

Jest czarny jak heban. O uroczo siwym pysku. To oryginalny „kompaktowy składak", który lekko dysząc świat przemierza na krótkich łapkach.

- Krzywe łapki, długie uszy i tułów dodają mu uroku. Zastanawialiśmy się, co takiego musiało się stać, że nawet tak przyjazny i kochający ludzi psiak znalazł się na ulicy. Przypadek sprawił, że poznaliśmy jego historię - opowiadają Bambusia schroniskowi opiekunowie. - Okazało się, że w marcu br. umarł jego ukochany opiekun. Psiak trafił do jego sąsiadki, która rodzinie zmarłego obiecywała zająć się Bambusiem. Miał być kochany, a… Córka zmarłego odnalazła go na schroniska stronie internetowej. W bezdomniaku o imieniu Heban rozpoznała pupila swego taty. Pani Karolinie obiecaliśmy, że znajdziemy dla niego najlepszy, najwspanialszy dom pod słońcem. Że w schronisku nie zabawi długo. Prosimy więc Czytelników „Kuriera", pomóżcie nam spełnić daną obietnicę.

Bambuś vel Heban to schroniskowy rezydent o numerze 432/19. Kocha ludzi, ale nie toleruje innych zwierząt (ponoć dlatego nie przygarnęła go rodzina zmarłego - przyp. aut.). Chętnie wychodzi na spacer i się bawi. Ma pogodną naturę. Doskonale zna zasady życia domowego. Potrafi cierpliwie czekać na powrót swojego opiekuna: nie hałasuje, niczego nie niszczy. Jest łasy na przysmaki i głaski.

- Jest przytulasem, który po stokroć się odwdzięczy za okazane serce i miejsce użyczone na domowej kanapie - nie mają wątpliwości schroniskowi opiekunowie psiaka Bambusia. I zapraszają na spacer zapoznawczy z tym uroczym psiakiem.

Kto chciałby przygarnąć takiego słodziaka (432/19) - lub jakąkolwiek inną bezdomną psinę czy kocinę - jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Bambuś szuka rodziny

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie