Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Redakcja za kratami

Data publikacji: 2020-01-04 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Redakcja za kratami
 

Dla Andrzeja pisanie tekstów do gazety jest ważne, bo - jak mówi - daje mu poczucie, że robi coś kreatywnego nawet za kratami. Andrzej i kilku innych osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowogardzie współtworzy redakcję miesięcznika „Zamczysko". Więzienna gazeta jest bardzo poczytna za murami więzienia, co więcej, zwyciężyła w tegorocznym ogólnopolskim konkursie „Szpalty za kratą".

Konkurs „Szpalty za kratą" już po raz piąty zorganizował Zakład Karny w Rawiczu. W tym roku zgłoszono do niego ponad 30 tytułów tworzonych i wydawanych w jednostkach penitencjarnych w całej Polsce, a wśród nich - miesięcznik „Zamczysko", gazetka więzienna z Zakładu Karnego w Nowogardzie. Jej pomysłodawcą był emerytowany wychowawca - funkcjonariusz Krzysztof Żylak.

- Ogólnopolski konkurs „Szpalty za kratą" adresowany jest do zespołów redakcyjnych składających się z osób pozbawionych wolności wydających gazetki więzienne - mówi mł. chorąży Tomasz Gajda, młodszy wychowawca w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. - Udział w konkursie pozwala sprawdzić nie tylko poziom gazety, ale stanowi dla osadzonych

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-01-2020

 

Tekst i fot. Jarosław BZOWY
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ok
2020-01-04 10:56:20
Fajnie, że znajdują coś pożytecznego do zrobienia podczas tak trudnego okresu w ich życiu. Pisanie wcale nie jest takie proste,jak się niektórym wydaje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ