Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
4 szczecin
REKLAMA

Przetarg na tory do powtórki

Data publikacji: 03 lipca 2019 r. 09:03
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:13
Przetarg na tory do powtórki
 

We wtorek unieważnione zostało postępowanie przetargowe na budowę torowiska i nowej pętli tramwajowej na szczecińskich Gumieńcach przy CH Ster. Jak twierdzą urzędnicy magistratu, to nie oznacza rezygnacji władz miasta z tej tramwajowej inwestycji. Po ponownej analizie i optymalizacji dokumentacji projektowej przetarg - według ich zapowiedzi - ma być powtórzony.

Do przetargu, który został ogłoszony w ubiegłym roku, tuż przed jesiennymi wyborami samorządowymi, po wielokrotnym przekładaniu terminów na składanie ofert, przystąpiło sześć firm. Tyle że ceny, jakie spółki zaproponowały za swe usługi przekraczały grubo zakładany budżet na tę inwestycję. Był on skrojony na 64,1 mln zł brutto. To i tak niemal dwukrotnie więcej niż kosztorysy przedsięwzięcia podawane nie tak dawno, kiedy pomysł dociągnięcia infrastruktury pod rogatki Szczecina za pętlę przy ul. Kwiatowej się pojawił. Otwarcie ofert nastąpiło 13 lutego tego roku.

Najniższa z ofert o ponad 28,5 mln zł przekraczała zakładany na zadanie budżet, a złożyło ją polsko-hiszpańskie konsorcjum firm Balzola Polska sp. z o.o. z Warszawy i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-07-2019

 

Autor: Mirosław Winconek
Wizualizacja UM Szczecin
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA