Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Rusza remont torów. Utrudnienia na drogach i zmiany w komunikacji miejskiej

Data publikacji: 2019-06-28 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Rusza remont torów. Utrudnienia na drogach i zmiany w komunikacji miejskiej
 

Rozpoczynają się prace związane z remontem torów na skrzyżowaniu ulic Bolesława Krzywoustego i Bohaterów Warszawy. W związku z tym od najbliższej soboty (29 czerwca) kierowcy muszą się spodziewać utrudnień, a pasażerowie przygotować do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Prace będą trwały do końca sierpnia.

Remontu wymaga konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu, ze względu na intensywną eksploatację. Pracami objętych zostanie około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową w minimalnym, niezbędnym zakresie oraz odwodnienie. Roboty będą prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

Aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców, płyty przejazdowe ułożone zostaną na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty antywibracyjne wytłumią drgania i hałasy. Zamontowane zostaną także smarownice torowe.

Roboty mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Pierwsze zmiany wprowadzone zostaną w sobotę (29 czerwca) w godzinach porannych. Start prac torowych planowany jest najbliższy poniedziałek.

Zamknięte będą następujące relacje:

przejazd „na wprost” relacji Krzywoustego - 26 Kwietnia

skręt z ul. 26 Kwietnia w lewo w ciąg al. Bohaterów Warszawy

przejazd na wprost al. Bohaterów Warszawy od strony Ronda Siwka do ul. Jagiellońskiej

skręt w lewo z al. Bohaterów Warszawy (od Jagiellońskiej) w ciąg ul. Krzywoustego

skręt w lewo z ul. Krzywoustego w ciąg al. Bohaterów Warszawy kierunek ul. Ku Słońcu.

Przejazd odcinka ul. Krzywoustego pomiędzy ul. Bolesława Śmiałego, a skrzyżowaniem z al. Bohaterów Warszawy i ul. 26 Kwietnia dla pojazdów zmierzających w stronę Os. Przyjaźni odbywać się będzie na jezdni południowej „pod prąd” jednym pasem ruchu wzdłuż obszaru międzyjezdnego. Przejazd pojazdów zmierzających na relacji prawoskrętnej Krzywoustego-Bohaterów Warszawy pozostanie utrzymany.

Na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z al. Bohaterów Warszawy i ul. 26 Kwietnia planuje się przełączenie sygnalizacji świetlnej na program żółtych świateł migających.

W ciągu ul. Krzywoustego na kierunku Bohaterów Warszawy – Bolesława Śmiałego likwidacji ulegną miejsca postojowe ulokowane na jezdni, co umożliwi zachowanie dwóch pasów ruchu ogólnego w stronę pl. Kościuszki i wydzielenie jednego pasa ruchu w stronę ul. 26 Kwietnia. Czasowemu zamknięciu ulegną przejścia dla pieszych ul. Krzywoustego na skrzyżowaniu z ul. Bolesława Śmiałego.

Na czas zamknięcia wprowadzone zostaną zalecane objazdy. Objazd dla pojazdów ciężarowych poprowadzony zostanie poprzez Drogę Krajową nr 10 – Derdowskiego - 26 Kwietnia – Taczaka.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Od 1 lipca do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Bohaterów Warszawy – Turzyn – Plac Kościuszki. Wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linia 1 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością co 12 min we wszystkie dni tygodnia.
Kursy wyjazdowe i zjazdowe linii 2 będą realizowane przez pl. Szarych Szeregów (do i z Dworca Niebuszewo – przez ul. Dworcową).
Linia 7 kursować będzie objazdem przez ul. Jagiellońską – pl. Rodła – ul. Matejki wg specjalnego rozkładu jazdy, bez zmiany częstotliwości.
Linia 8 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy, bez zmiany częstotliwości.
Linia 9 kursować będzie na zmienionej trasie Głębokie – al. Bohaterów Warszawy – ul. Jagiellońska – al. Piastów – Pomorzany, wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością co 12 min w szczycie, co 20-24 min poza szczytem.
Przystanki tramwajowe „Spacerowa” zostają przemianowane na „Rondo Olszewskiego”.

Od 29 czerwca do odwołania:

Przystanek „Bolesława Śmiałego” zostaje przesunięty do nowej lokalizacji – bezpośrednio za pl. Kościuszki.
Linie 75 i 521 w kierunku Krzekowa od skrzyżowania z ul. Bolesława Śmiałego będą kursować objazdem – drugą jezdnią ul. Krzywoustego.
Linia 527 w kierunku Dworca Głównego będzie kursować objazdem przez ul. 26 Kwietnia (nawrót na skrzyżowaniu z ul. Twardowskiego).

W sprawnym dotarciu do celu pomogą okoliczne linie 8, 10, 75, oraz 9.

(isz)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sara
2019-06-30 10:02:32
Fachowcy od planowania do paki i won od koryta. Nie wiedzieliście o tym przy wcześniejszym remoncie? Co kogo obchodzą wasze pule pieniężne na to czy na to. Może się ktoś do tego odniesie? Do tych dwóch miesięcy również. Co za miasto bez pojęcia.
ryba
2019-06-29 14:58:55
Pytanie nr 2. Ja się dziwiłem podczs remontu tego skrzyżpowania (bardzo długiego remontu), dla czego tych torów nie wymieniono i od razu nie położono rozjazdu dla przyszłej linii tramwajowej wzdłuż ulicy 26 Kwietnia? Teraz pewnie też tego nie zrobią. Jak to skomentować. Najłagodniej ujmując: niegospodarność. Koordynator minimum do zwolnienia z pracy, choć moim zdaniem powinien ponieść poważniejsze konsekwencje.
Piotr
2019-06-29 07:40:29
Dwa miesiące ?????
Marian
2019-06-28 23:37:36
Prokurator!!!!!!!!!!!!!!!
Kk
2019-06-28 22:40:07
Od 9 czerwca????
ryba
2019-06-28 21:08:38
To skrzyżowanie było nie dawno remontowane. Teraz zniszczą nowiutki asfalt. Kto to wszysko koordynuje?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA