Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Pomnikowe drzewa bez nadzoru? „Akcja platan” w wersji SEC

Data publikacji: 2019-12-02 19:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Pomnikowe drzewa bez nadzoru? „Akcja platan” w wersji SEC
 

Mimo że prace są wykonywane przy użyciu ciężkiego sprzętu, pnie pomnikowych platanów nie zostały zabezpieczone w jakikolwiek sposób. Przeciwnie, niektóre posłużyły za stojaki podtrzymujące foliową taśmę pełniącą rolę głównego zabezpieczenia przed głębokimi wykopami. W takim stylu są prowadzone roboty na pl. Batorego w Szczecinie.

Pojawienie się ciężkiego sprzętu na pl. Batorego w wielu mieszkańcach Nowego Miasta rozbudziło nadzieję. Byli przekonani, że to początek rewitalizacji - od lat obiecywanej i przez magistrat odkładanej na później. Czyli przebudowy basenu przeciwpożarowego w fontannę, połączoną z całkowitą metamorfozą terenu w sąsiedztwie Czerwonego Ratusza. Jednak z zachowaniem cennych dendrologicznie wiekowych platanów.

Pierwsze podejrzenia, że coś jest nie tak - jak sugeruje nasza Czytelniczka - wzbudził fakt, że teren inwestycji nie został ogrodzony. Nie pojawiła się też żadna tablica informacyjna. Głębokie wykopy odsłoniły starą sieć ciepłowniczą. Pod cisami zrzucono nowe rury, do wymiany.

- Teren nie został należycie zabezpieczony. Ustawiono ledwie kilka płotków,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-12-2019

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bieta
2019-12-04 22:25:31
Boze, widzisz I nie grzmisz ?!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA