Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Nastoletnie życie w internecie

Data publikacji: 2019-09-29 07:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Nastoletnie życie w internecie
 

Co dziesiąte dziecko jest dziś dręczone za pośrednictwem internetu. Poglądy, wygląd, upodobania, narodowość, ubiór - to główne powody, dla których nastolatki doświadczają agresji w sieci - wynika z najnowszych Badań Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety, stały się dziś bardzo powszechne. Obecnie używa ich ponad 60 proc. dzieci w wieku od pół roku do sześciu i pół lat. Aż 25 proc. w tej grupie wiekowej korzysta z nich codziennie. Przeglądają strony www, oglądają filmiki, aplikacje bez wiedzy i kontroli rodziców.

Dniem i nocą

Wirtualna rzeczywistość najbardziej pochłania nastolatki, które online mogą być w każdym miejscu i o każdej porze. Z najnowszych badań wynika, że przeciętny nastolatek spędza w internecie ponad cztery godziny dziennie, a 8 proc. młodzieży korzysta z niego w nocy lub nawet do godzin porannych. Dla młodzieży media społecznościowe - Facebook, Snapchat, Instagram - są miejscem społecznych kontaktów i komunikacji. Ponad połowa z nich przyznaje jednak, że spotkała się w internecie z agresją kolegów

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 86% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-09-2019

 

Autor: Elżbieta Kubera 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA