sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > PiS proponuje zniesienie opłaty targowej

PiS proponuje zniesienie opłaty targowej

PiS proponuje zniesienie opłaty targowej
Data publikacji: 2020-02-14 16:11
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-17 12:41
Wywietleń: 1040 442981

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi likwidacji kolejnych targowisk w Szczecinie, w tym m.in w Podjuchach, radni Prawa i Sprawiedliwości zwołali w piątek (14 lutego) konferencję. Na jednym z bazarów apelowali do szczecińskich władz m.in. o obniżenie wysokości stawki czynszu za dzierżawę miejsca do handlowania.

Ponadto radni PiS proponują zniesienie opłaty targowej na wzór innych polskich miast.

- W Katowicach, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i wielu innych miejscowościach nie ma opłaty targowej - wyliczał Marcin Pawlicki. - Przychód z niej to kwota rzędu około 250 tysięcy złotych. Dla budżetu miasta jest to kwota niezauważalna, ale z punktu widzenia handlowców to naprawdę istotne wsparcie.

Kolejną propozycją PiS jest wsparcie modernizacji infrastruktury lokalnych rynków. Jak zapowiedzieli radni tej partii, na najbliższej sesji Rady Miasta poruszą temat złego stanu szczecińskich targowisk i wniosą pod obrady swoje propozycje.

- Jest sporo do naprawy, ale nie możemy zapominać o drobnym handlu, jeśli nie zmobilizujemy radnych do pomocy, to za kilka lat nie będzie on miał racji bytu - stwierdził Pawlicki.

Radni PiS zwrócili się również z poważnymi pytaniami do prezydenta Szczecina. Chcą się dowiedzieć m.in. jakie są wpływy roczne do miasta od 2015 roku z czynszów za dzierżawę dla kupców prowadzących działalność gospodarczą na terenach miejskich targowisk. Proszą prezydenta również o podjęcie działań, które przyczynią się do obniżenia kosztów działalności ponoszonych przez małych przedsiębiorców.

(KK)

Fot. Kamil Krukowski

Na zdjęciu: Radni PiS proponują zniesienie opłaty targowej na wzór innych polskich miast.

Komentarze

Etam
Na co komu w mieście targowiska. To relikt PRL. Na każdym rogu jest Biedronka, Żabka czy Lidl i tam można spokojnie zrobić zakupy.
2020-02-15 22:32:22
dr Pietruszka
Racjonalny wniosek radnych PiS co na to władze miejskie?
2020-02-15 18:43:01
Mieszkańcy
Popieramy propozycję mniej Fryg i palet na placu Orła Białego i budżet się zrównoważy.Dajcie przestrzeń dla drobnej przedsiębiorczości, nie popierajcie tylko wielkich galerii
2020-02-15 16:16:37
do Sprawiedliwego
Zastanów się dobrze dlaczego do 2018 roku Marcin Pawlicki był wiceprezydentem Szczecina.
2020-02-15 15:33:54
@Sprawiedliwy
W mieście rządzi i tworzy prawo Rada Miasta czyli w latach 2010-2018 PiS. Prezydent przez ostatnią kadencję był w koalicji z PiSem
2020-02-15 15:10:40
Sprawiedliwy
No właśnie w myśl zasady kłamstwo powtarzane tysiące razy.... + TVN . Nie przypominam sobie aby czy Krzystek jest w Prawie i Sprawiedliwości??? Jeśli tak to przepraszam. Pozdrawiam
2020-02-15 14:57:18
@Sprawiedliwy
Ty chyba jesteś nietutejszy. PiS rządził w Szczecinie przez 8 lat w okresie 2010-2018
2020-02-15 13:57:32
Sprawiedliwy
A jednak PO sie nie zmienia tylko nie nawiść trzyma Was przy życiu. Naprawdę zastanówcie sie co z Wami zrobiło TVN. Już niemcy sìę strasznię dziwią ze nie wixzieli aby pluć na swój kraj. Żaden zdrajca i czlowiek nie szanujacy wlasnego kraju nie dostąpi zaszcztów w innym panstwie Kiedy PiS rządził w Szczecinie?? Pozdrawiam
2020-02-15 13:05:33
Polka
PiS to szkodnicy. Najpierw zrujnowali Szczecin teraz rozwalają Polskę. Im szybciej ich usuniemy tym lepiej dla nas.
2020-02-15 11:06:11
do zwolennika poko
Głupoty gadasz widać że za mądry to ty nie jesteś.
2020-02-15 08:46:57
Były wyborca poko
Oby więcej takich dobrych pomysłów
2020-02-15 07:48:50
Filipinka
Rozumiem, że pisowcy załatwili w rządzie rekompensatę utraconych dochodów dla miasta, tak jak to jest w przypadku kurwizji.
2020-02-15 04:49:44
Kasia
Przynajmniej coś robią a nie jak niektórzy radni biorą kasę za nic
2020-02-15 00:46:11
Patryk
Brawo super pomysł. Macie mój głos.
2020-02-15 00:04:48
o wyłonili sie teraz!!
no to lu... niech nie płacą.. to zaraz za śmieci będziemy płacić po 200 zł... a na marginesie do sądu wpłynęło powództwo na U Miasta a dotyczy opłat za śmieci!!! dawajcie tam z flagami i walczcie o mniejsze opłaty!!!
2020-02-14 23:28:39
Daro
Zajmijcie się lepiej drożyzna w Polsce i galopującą inflacją, bo oszczędności Polaków znikają w błyskawicznym tempie
2020-02-14 19:40:13
nx
to może mieszkańców ulic, którym zmieniono rejon szkolny na oddalony o godzinę odpuścic podatek od nieruchomości?
2020-02-14 19:34:34
Hubim
Hipokryzja.O opłatach targowych decydują samorządy i to są ich dochody, co rządowi do tego. Niech Państwo obniży podatki np VAT lub różnego rodzaju akcyzy
2020-02-14 19:21:58
jak to pisowcy
co pomysł to głupszy
2020-02-14 19:02:18
kiedyś sympatyk PIS
Zapamiętajmy te twarze , aby na nie nie zagłosować...
2020-02-14 18:58:48
Sid
A co z resztą mieszkańców Szczecina? PiS będzie wnioskował o zwolnienie ich z podatków?
2020-02-14 18:51:05
Ano
Ale jak to się ma do uczciwej konkurencji? Jest też duży problem pustych lokali użytkowych w centrum miasta. Na Krzywoustego chyba ponad 10 jest do wynajęcia lub sprzedaży. To nic nie da bo markety i dyskonty ich wykończą. Zastanawiam się czy nie przyjdzie czas przerabiania w kamienicach lokali na mieszkania... Targowisko Kalinka już w zasadzie umarło.
2020-02-14 18:41:02
Hala
Pisowcy są żałośni. Najpierw doprowadzili miejskie targowiska do upadku, a teraz nagle chcą je ratować. Nikt się już na te bzdury nie nabierze.
2020-02-14 18:24:19
Co wolisz
Ogladac telewizje, czy zyc?
2020-02-14 18:02:11
Targowiska to przeżytek
Dziś idę do hipermarketu i mogę dostać wszystko wygodnie w jednym miejscu. Nie muszę ganiać pomiędzy jakimiś brudnymi blaszakami i jeszcze płacić dużo drożej.
2020-02-14 17:54:50
Oko sobie wycieram
Mozecie sobie obiecywac co chcecie.Ludzie nie sa tacy glupi i amoralni.Traktujecie ich jak mieso armatnie- bez jakiejkolwiek refleksji.Robicie szopke dla poszczegolnych grup,ktore - kierujac sie stereotypami- powinni byc za wami.Zapomnieliscie o tym,ze Pani sprzedajaca ' pietruszke' tez ma rozum i siega dalej, niz oplata skarbowa.
2020-02-14 17:48:50
Środkowy palec.
"Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach to znaczy, że się do niej nie nadaje." - J Kaczyński
2020-02-14 17:19:46
Szkielko i oko
Ja wiem...,czuje to nosem,ze do maja doczekam sie obietnicy dla wszystkich.Podkreslam- obietnicy!Z drugiej strony- przeciez taka forma handlu byla zawsze oplacalna.
2020-02-14 17:15:29
populizm
Jak Marcin Pawlicki był wiceprezydentem Szczecina to opłata targowa mu jakoś nie przeszkadzała.
2020-02-14 17:04:20
a niby dlaczego
Jak ktoś chce się bawić w handel, to niech za to płaci. Inaczej będziemy mieli chodniki zasłane wszelakim badziewiem od gratów wygrzebanych ze śmietnika po pietruszkę z działki.
2020-02-14 16:46:18
Norbert
Słuszna inicjatywa
2020-02-14 16:37:17
Weger
PiS w latach 2010-2018 rządził w Szczecinie. Dlaczego wtedy nie znieśli opłaty targowej?
2020-02-14 16:35:43
John
Żeby się nie okazało że za kilka lat nie ma gdzie kupić pietruszki