Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Jakie będą standardy zieleni w Szczecinie

Data publikacji: 2020-01-25 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Jakie będą standardy zieleni w Szczecinie
 

Chociaż zieleń jest nie tylko dumą, ale też wartością marketingową Szczecina, to magistrat nadal nie wypracował standardu jej utrzymania, ochrony i rozwoju. O pozyskanie takiego opracowania Wydział Ochrony Środowiska zabiega teraz u firm prywatnych oraz uczelni, w zapytaniu ofertowym zaznaczając, że ów strategiczny dla Szczecina dokument ma przygotować najtańszy oferent.

Szczecin miał swojego ogrodnika miasta (2010-19). Funkcję tę pełniła Magdalena Grycko, wybrana w konkursie absolwentka niegdysiejszej Akademii Rolniczej. Mimo że przez pierwsze lata urzędowania - w randze wicedyrektor Zakładu Usług Komunalnych - wspierała ją czteroosobowa rada naukowa, w której zasiadały autorytety reprezentujące szczecińskie uczelnie, nie doprowadziła do wypracowania jasnych standardów utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni w Szczecinie. Dopiero gdy straciła funkcję pod koniec ub. roku, magistrat oficjalnie rozpoczął starania o pozyskanie takiego dokumentu.

W połowie stycznia br. Wydział Ochrony Środowiska UM rozesłał zapytania ofertowe w tej sprawie do różnych podmiotów naukowo oraz

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-01-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

;-)
2020-01-25 09:19:12
P.Przemek najlepszy radny od wielu lat, szkoda że reszta nie ogarnia żadnych tematów ,nie wiedza co to alertmiejski -nie mają tam konta, do pracy nie jezdzą komunikacja miejska,mozna by pisac i pisac, brawo Panie Przemku, wiecej takich ogarniętych osob z korzyscia dla miasta ,a emeryci na emeryture a nie do rady miasta !!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA