Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Frankowicze wygrali w sądzie. Bank zwróci 75 tysięcy zł

Data publikacji: 22 września 2020 r. 23:09
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2021 r. 10:32
Frankowicze wygrali w sądzie. Bank zwróci 75 tysięcy zł
 

Bank ma zapłacić 75 tys. zł małżeństwu ze Szczecina, które wygrało w sądzie sprawę dotyczącą kredytów frankowych. To jeden z pierwszych procesów w Szczecinie wygranych przez tzw. frankowiczów po wydaniu wyroku przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

- To sprawiedliwy wyrok - mówi radca prawny Joanna Prochownik o wygranej właśnie sprawie w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. - Przez tyle lat banki łupiły swoich klientów, wykorzystując ich niewiedzę lub wręcz ich oszukując. Mam nadzieję, że to się wreszcie skończy.

W Szczecinie, tak jak w całej Polsce, frankowiczów jest bardzo wielu. Większość z nich do dzisiaj spłaca zaciągnięte kredyty - z powodu zmiany kursu franka szwajcarskiego wysokość rat wciąż się zmienia. Osoby, z którymi rozmawialiśmy, przyznają, że nie mają już nadziei na wyjście z zadłużenia.

- Choć wciąż co miesiąc płacą raty, nie wiedzą nawet, ile jeszcze pozostało im do spłacenia - przyznaje radca Joanna Prochownik.

Klienci pani radcy wzięli w 2006 r. dwie pożyczki we frankach szwajcarskich. Kiedy nastąpił kryzys i kurs franka gwałtownie skoczył w górę,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 58% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-09-2020

 

Autor: Leszek Wójcik
Fot. archwium
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dolary, Franki, zlotowki, % itp.
2020-09-23 12:00:14
Problem w tym ze Banki robia to w "bialych rekawiczkach"...! A zwykly Czlowiek nie powinien brac sie "za cos" o czym nie ma pojecia ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA