Wtorek 20 kwietnia 2021r. 

Bez pensji, bez umowy, ponad siły... Pułapki wakacyjnej pracy

Data publikacji: 2020-07-05 22:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Bez pensji, bez umowy, ponad siły... Pułapki wakacyjnej pracy
 

Sprzedaż hawajskich kwiatków na promenadzie, smażenie naleśników, handlowanie okularami, sprzątanie wakacyjnych apartamentów - sezon na wakacyjnego pracownika rozpoczął się na dobre. Szczególnie tego młodego, który marzy, by przez dwa miesiące trochę zarobić, a także pobyć nad morzem czy jeziorem. Choć świadomość sezonowych pracowników z roku na rok jest większa, a odsetek nieuczciwych pracodawców coraz mniejszy, to jednak warto być czujnym, bo w tym roku pandemia zupełnie zmieniła rynek pracy, także tej wakacyjnej.

Jeśli do pracy w gastronomii czy hotelarstwie wybiera się osoba niepełnoletnia - rodzicu, sprawdź ofertę i pracodawcę. Skontroluj warunki, w jakich będzie mieszkało twoje dziecko, poczytaj opinie w internecie. Tu często znajdziesz szczere wypowiedzi osób, które były na miejscu, a także sfotografowały mieszkanie lub inne lokum, w którym przyszło im spać.

- Ci młodzi często zostają wykorzystani - mówi pani Karolina O., która ma duże doświadczenie w wyjazdach wakacyjnych. Nie zawsze trafiała na wypłacalnych, dobrych szefów. - Obiecują gruszki na wierzbie, mamią zdjęciami

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-07-2020

 

Autor: Katarzyna Lipska
Fot. Marek Klasa

Komentarze

dexter
2020-07-06 08:46:19
PiS TAK DBA O LUDZI ,ŻE DO TEJ PORY NIE ZLIKWIDOWAŁ UMOWY ZLECENIE ITP. A BEZ TEGO NIESTETY BĘDZIEMY WALENI W DU.Ę!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ