czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (24.07)

Chwasty tygodnia (24.07)

Data publikacji: 2015-07-25 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-25 10:06
Wywietleń: 1761 5276

Marszałek sejmu Małgorzata Kidawa- Błońska stwierdziła, że dla naszego regionu priorytetem jest droga ze Szczecina przez Koszalin, Słupsk - do Gdańska, a jak się znajdą pieniądze, to być może dokończy się trasę do Świnoujścia. O tunelu łączącym ląd z wyspą już nie wspomniała, ale może okazać się, że po wyborach pani marszałek już nie będzie, podobnie jak całej armii złotoustych ministrów PO, którzy podczas każdej wizyty w naszym regionie, co innego na ten temat mówili.
* * *
Prawie pięć godzin trzeba było czekać w sobotę na przeprawie promowej w Świnoujściu, na którą rząd PO nie chce dać złotówki i twierdzi, że to miasto ma ją wybudować, a nie zawracać głowy pani premier. Ona zawsze dojedzie tam helikopterem bez kolejki na prom lub Pendolino, które jak się rozpędzi, to przepłynie Świnę.
* * *
Cztery spośród pięciu kół terenowych PO nie dało poparcia Sławomirowi Nitrasowi, który chce starować do Sejmu z naszego regionu. A i tak, jak znam życie, to premier (jest jej doradcą) zrobi go „jedynką”. Będzie wtedy szczecińskim „spadochroniarzem” ze stolicy.
* * *
Działacze ruchu Pawła Kukiza pokłócili się, kto jest najważniejszy w naszym regionie. Do referendum i wyborów jeszcze jest trochę czasu, więc z pewnością jeszcze nie raz się przetasują. Cóż, idee - jedno, życie - drugie.
* * *
Fermę drobiu w Przecławiu postanowił wybudować tamtejszy biznesmen, który już w przeszłości łamał prawo i pomawiał m.in. niżej podpisanego
o to, że zastraszałem policjantów szczecińskiej drogówki, którzy bali się mnie zatrzymywać i kontrolować. Facet przegrał sprawę i musiał mnie przeprosić i zadośćuczynić.
* * *
Na osiedlu Kaliny w Szczecinie wróciły połamane przed dwoma miesiącami znaki drogowe, których wisiało zbyt wiele na jednym słupie. Znaków nie było i problemów dla kierowców także nie było. Teraz znaki wróciły, a wraz z nimi pojawiło się kilka innych, których i tak nikt nie przestrzega, bo nie warto. Oczopląs kierowcy mają za to gwarantowany.
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie