czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (21.08)

Chwasty tygodnia (21.08)

Data publikacji: 2015-08-21 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-21 17:12
Wywietleń: 3080 13446

Adam Ostolski (działacz zielonych) - spadochroniarz z Warszawy, ma być jedynką na liście lewicy w naszym regionie. Wygryzł najlepszego kumpla Millera Dariusza Wieczorka, który stwierdził, że nawet faceta nie zna. W tym przypadku zielone pokonało czerwone.
* * *
Stanisław Zimnicki został pełnomocnikiem pyrzyckich rolników, którzy wjechali nielegalnie na pola zagranicznych dzierżawców ziemi w powiecie pyrzyckim. Duńczycy mają dzierżawę jeszcze ważną i mają prawo pierwokupu ziemi, ale rolników prawo nie interesuje. Ustanawiają je sami. Ich rzecznikiem w walce o przejęcie ziemi został Zimnicki - były dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych (wtedy jeszcze AWRSP), który 13 lata temu ingerował w prace komisji przetargowej, chociaż nie był jej członkiem, ale przecież ziemię od niemieckiego dzierżawcy przejmował „król Wolina”, poprzez podstawione „słupy”. Tego jakoś rolnicy z Pyrzyc (cztery lata temu popierali Balazsa w wyborach na senatora) nie pamiętają. Polak „słupy” może podstawiać, a zagraniczny biznesmen nie? 
* * * 
Zdzisław Matusewicz, burmistrz Trzebiatowa, wbrew opinii policji wynajął teren w Rogowie na trzydniową imprezę techno (trzy dni muzyki non-stop) niemieckiej spółce, która takich koncertów u siebie w kraju nie może już organizować z uwagi na zakazy. Gmina nie zarobi na tym ani grosza, ale jest to podobno wspaniała promocja tej miejscowości koło Mrzeżyna. Życzę wczasowiczom miłego weekendu i spokojnego snu.
* * *
Znowu się okazuje, że są równi i równiejsi. Piotr Szulc konferansjer „Festiwalu gwiazd sportu” w Dziwnowie wyznaczał dziennikarzy, którzy mają prawo jako pierwsi wykonać zdjęcie po odsłonięciu replik medali. Nasza redakcja, która napisała już dawno, co o Szulcu myśli (podaje się za dziennikarza), mogła cykać fotki dopiero w dalszej kolejności. Następnym razem nie wykonamy ich wcale. Bez łaski!
* * *
Zakaz kąpieli w Bałtyku (na niektórych plażach) z uwagi na niską temperaturę wody, która jest za zimna dla ratowników. A czy jak do wody wejdzie jakiś mors (człowiek, który kąpie się w morzu w zimie), to też go z wody wygonią?

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

czytelnik
Bo prawo, prawem a racje musi być po naszej stronie,nic się w tej kwestii nie zmienia w mentalności rolników
2015-08-21 14:01:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie