czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (20.07.2018 r.)

Chwasty tygodnia (20.07.2018 r.)

Data publikacji: 2018-07-20 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-26 20:31
Wywietleń: 1730 339251

Bartłomiej Sochański jest członkiem rad nadzorczych dwóch spółek związanych ze Skarbem Państwa. Razem pobiera 4,5 tys. zł. Zgodnie z zapewnieniem prezesa PiS, takie osoby nie mogą startować w wyborach, a pan mecenas chce być z ramienia PiS prezydentem Szczecina. – Myślę, że te ograniczenia komitetu politycznego PiS mnie nie dotyczą. W radach nadzorczych zasiadam w ramach służby dla PiS – rzekł Sochański.

***

Wysłałem zapytanie do prezesa Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wiesława Biczaka: dlaczego na stronach internetowych nie ma informacji o tym, kto wygrywa przetargi i dlaczego brakuje archiwalnych zapisów? W. Biczak przysłał odpowiedź, z której dowiedziałem się, że pokończył on przeróżne uczelnie i kursy – o co nie pytałem. Przy okazji wyszło, że W. Biczak jest „miszczem” w dziedzinie interpunkcji. Odpowiednich kursów nie było, panie prezesie?

***

Mariusz K., szczeciński król alimenciarzy, który za zaległości w kwocie 300 tys. zł siedzi w kiciu w Ustce, ma godną siebie pełnomocniczkę – Sylwię S. Pani ta w imieniu K. śle do ludzi pisma, domagając się pieniędzy rzekomo za sprawy, jakimi zajmował się jej konkubent (ten twierdził, że nie miał żadnych dochodów) siedzący w więzieniu. Był podobno prawnikiem i pisał im pisma procesowe.

***

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku od Łukęcina do Lędzina. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia już dwukrotnie zerwało położoną warstwę asfaltu na odcinku „lotniskowym” o długości przeszło 2 km. Teraz, gdy jest szczyt sezonu, to kładzie asfalt w najbardziej newralgicznych punktach trasy, jak chociażby przy rondzie w Pobierowie, gdzie we wtorek z czterech stron powstał korek. Sięgał aż do Pustkowa.

***

Na Wybrzeże Rewalskie przysłano – na wzmocnienie sezonu letniego – kilka radiowozów z policjantami aż z Lublina. Pokonali prawie tysiąc km i zmarnowali setki litrów paliwa. I teraz nie ma się co dziwić, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla mundurowych, bo ktoś nie myśli ekonomicznie.

***

Paweł Mucha, wiceszef kancelarii prezydenta Dudy, wystąpił w TVN24 i niczym Beata Kempa toczył z prowadzącą Katarzyną Kolendą-Zaleską monolog na temat reformy Sądu Najwyższego – nie dopuszczając jej do głosu.

***

Piłkarze Pogoni rozegrali sparing z Błękitnymi Stargard. Publiki nie było, stadion zakryty był płachtami, by nikt nie zobaczył, jak nasi grają. Nawałka też tak czynił w Arłamowie i mieliśmy tego wiadome rezultaty.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

??
Trzeba pilnie donieść prezesowi ze ktos nie wykonuje jego poleceń ,SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!! a PAni radna "zależna"tez jest przeciez w radzie stoczni i jakos startuje -oficjalnie potwierdziła ?
2018-07-21 10:07:27
pytam
Cytat: "Niedawno czytałem tekst MK o SM Dąb. Nie czytał Pan? Polecam". Chętnie przeczytam. Jakiś link, Panie redaktorze?
2018-07-20 23:59:03
do pytama
Niedawno czytałem tekst MK o SM Dąb. Nie czytał Pan? Polecam. A w SSM dzieją się naprawdę cuda. Dlaczego ciągle ta sama firma z Polic ma zlecenia na wszystkie fuchy? Bo nie ma przetargów. Zadanie rozbija się na kilka, poniżej 30 tys. euro i wszystko gra. Z wyjątkiem kasy...
2018-07-20 17:24:06
pytam
Czy Pan redaktor jeszcze nie zauważył, że czytelników nudzą już i irytują Pana prywatne wojenki z zarządem SSM, w której zasobach Pan zamieszkuje? Po raz kolejny wypada zadać pytanie. Dlaczego Pan nie napisze o problemach lub nieprawidłowościach w innych szczecińskich spółdzielniach? Zapewne znalazłoby się sporo tematów, ale te Pana nie dotyczą i nie wykazuje Pan nimi zainteresowania.
2018-07-20 16:20:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie