Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (20.07.2018 r.)

Data publikacji: 2018-07-20 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-26 20:31

Bartłomiej Sochański jest członkiem rad nadzorczych dwóch spółek związanych ze Skarbem Państwa. Razem pobiera 4,5 tys. zł. Zgodnie z zapewnieniem prezesa PiS, takie osoby nie mogą startować w wyborach, a pan mecenas chce być z ramienia PiS prezydentem Szczecina. – Myślę, że te ograniczenia komitetu politycznego PiS mnie nie dotyczą. W radach nadzorczych zasiadam w ramach służby dla PiS – rzekł Sochański.

***

Wysłałem zapytanie do prezesa Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wiesława Biczaka: dlaczego na stronach internetowych nie ma informacji o tym, kto wygrywa przetargi i dlaczego brakuje archiwalnych zapisów? W. Biczak przysłał odpowiedź, z której dowiedziałem się, że pokończył on przeróżne uczelnie i kursy – o co nie pytałem. Przy okazji wyszło, że W. Biczak jest „miszczem” w dziedzinie interpunkcji. Odpowiednich kursów nie było, panie prezesie?

***

Mariusz K., szczeciński król alimenciarzy, który za zaległości w kwocie 300 tys. zł siedzi w kiciu w Ustce, ma godną siebie pełnomocniczkę – Sylwię S. Pani ta w imieniu K. śle do ludzi pisma, domagając się pieniędzy rzekomo za sprawy, jakimi zajmował się jej konkubent (ten twierdził, że nie miał żadnych dochodów) siedzący w więzieniu. Był podobno prawnikiem i pisał im pisma procesowe.

***

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku od Łukęcina do Lędzina. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia już dwukrotnie zerwało położoną warstwę asfaltu na odcinku „lotniskowym” o długości przeszło 2 km. Teraz, gdy jest szczyt sezonu, to kładzie asfalt w najbardziej newralgicznych punktach trasy, jak chociażby przy rondzie w Pobierowie, gdzie we wtorek z czterech stron powstał korek. Sięgał aż do Pustkowa.

***

Na Wybrzeże Rewalskie przysłano – na wzmocnienie sezonu letniego – kilka radiowozów z policjantami aż z Lublina. Pokonali prawie tysiąc km i zmarnowali setki litrów paliwa. I teraz nie ma się co dziwić, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla mundurowych, bo ktoś nie myśli ekonomicznie.

***

Paweł Mucha, wiceszef kancelarii prezydenta Dudy, wystąpił w TVN24 i niczym Beata Kempa toczył z prowadzącą Katarzyną Kolendą-Zaleską monolog na temat reformy Sądu Najwyższego – nie dopuszczając jej do głosu.

***

Piłkarze Pogoni rozegrali sparing z Błękitnymi Stargard. Publiki nie było, stadion zakryty był płachtami, by nikt nie zobaczył, jak nasi grają. Nawałka też tak czynił w Arłamowie i mieliśmy tego wiadome rezultaty.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

??
2018-07-21 10:07:27
Trzeba pilnie donieść prezesowi ze ktos nie wykonuje jego poleceń ,SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!! a PAni radna "zależna"tez jest przeciez w radzie stoczni i jakos startuje -oficjalnie potwierdziła ?
pytam
2018-07-20 23:59:03
Cytat: "Niedawno czytałem tekst MK o SM Dąb. Nie czytał Pan? Polecam". Chętnie przeczytam. Jakiś link, Panie redaktorze?
do pytama
2018-07-20 17:24:06
Niedawno czytałem tekst MK o SM Dąb. Nie czytał Pan? Polecam. A w SSM dzieją się naprawdę cuda. Dlaczego ciągle ta sama firma z Polic ma zlecenia na wszystkie fuchy? Bo nie ma przetargów. Zadanie rozbija się na kilka, poniżej 30 tys. euro i wszystko gra. Z wyjątkiem kasy...
pytam
2018-07-20 16:20:36
Czy Pan redaktor jeszcze nie zauważył, że czytelników nudzą już i irytują Pana prywatne wojenki z zarządem SSM, w której zasobach Pan zamieszkuje? Po raz kolejny wypada zadać pytanie. Dlaczego Pan nie napisze o problemach lub nieprawidłowościach w innych szczecińskich spółdzielniach? Zapewne znalazłoby się sporo tematów, ale te Pana nie dotyczą i nie wykazuje Pan nimi zainteresowania.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ