środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (16.10.2015.)

Chwasty tygodnia (16.10.2015.)

Data publikacji: 2015-10-16 00:11
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-17 16:46
Wywietleń: 422 28883

W Szczecinie pojawiała się Ewa Kopacz i jej ministrowie, którzy ogłosili, że zachodnia obwodnica Szczecina weszła do planu, tyle tylko, że nie wiadomo kiedy będzie zrealizowana i za ile? Ale pieniądze podobno są, bo zaoszczędzi się je na innych inwestycjach w Polsce. Podobnie jak zaoszczędzono te na tunel w Świnoujście, które „poszły” do Gdańska?
* * *
Krzysztof Zaremba (PiS) o premier Kopacz mówił „ona”, a o prezesie czołobitnie: „Pan Premier Jarosław Kaczyński”. Swoje plakaty wyborcze, m.in. na osiedlu Kaliny w Szczecinie, powiesił zbyt nisko, więc nic dziwnego, że małe dzieci je zdejmują i mają wspaniałą zabawkę w piaskownicy. Jedni używają ich jako tarczy a inni - po przełamaniu na pół - do przesypywania piachu.
* * *
Jak ma się zachować nauczyciel, kiedy zauważy, że dziecko w szkole je pączka albo czipsy? Czy ministerstwo ma w tej sprawie opracowane instrukcje? - pytanie tej treści wysłałem do rzecznika ministerstwa zdrowia Krzysztofa Bąka (ze Szczecina - „pozostałość” po Arłukowiczu ). W odpowiedzi Bąk odpisał, ale nie na temat: „Ministerstwo Zdrowia nie opracowuje instrukcji dla nauczycieli. Jednak jeśli nauczyciel zauważy, że w szkolnym sklepiku są sprzedawane produkty, które nie spełniają wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, powinien poinformować o tym dyrekcję placówki. Jednocześnie informuję, ze obecnie w resorcie trwają prace nad opracowaniem przewodnika implementacyjnego do ww. rozporządzenia”. Ja pytałem o dziecka jedzące na korytarzu pączka przyniesionego z domu, a nie kupionego w sklepiku, ale widocznie jak powstanie implementacja rozporządzenia, to dyrektor będzie mógł albo pączka zabrać i samemu zjeść albo obniżyć ocenę z zachowania.
* * *
Tradycyjnie już na swoich bilbordach wyborczych posłanka PO Magdalena Kochan zamieściła swoje zdjęcie maturalne. Im starsza tym piękniejsza - można rzec.
* * *
Zakichanym obowiązkiem mediów publicznych jest zdać obiektywną relację z moich konferencji. A nie zdają, bo nie raczą w tych konferencjach trwających nie dłużej niż 30 min. uczestniczyć - stwierdziła najmądrzejsza radna. Dostało się niektórym, którzy mają od niej inne zdanie, co przecież jest niedopuszczalne. - Ależ nie będziesz mnie Monika Krupowicz uczyła komunikacji z wyborcami - tak zbeształa swą (byłą już?) koleżankę fejsbukową.

M. KWIATKOWSKI.

Komentarze

Rodowicz
Aj durna ty durna
2015-10-17 11:23:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy