Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Kolejka do strzykawki

Ruszyła akcja szczepień przeciw covidowemu wirusowi i zamiast się rozpędzać – zwolniła. Nie jest dobrze i nie będzie dobrze, skoro medycy sami siebie szybko i sprawnie zaszczepić nie mogą. Nieistotne w tym kontekście ilu z nich chce, istotne, że wielu tych, co chcą, jeszcze się nie doczekało.

Teraz na chwilę ustąpią miejsca w kolejce najstarszym seniorom, potem nieco młodszym seniorom, potem te trzy grupy znajdą się w jednej kolejce, na zakładkę. A pozostali będą czekać.

Wśród tych pozostałych zawczasu poruszenie się zrobiło, bo jedni występują przed drugich i mówią, że ze względu na interes społeczny i specyfikę ich pracy pierwszeństwo jakieś się należy. Zaczęło się od nauczycieli i trudno z ich racjami dyskutować. Szybko zgłosili się inni i też chcą skorzystać ze strzykawki poza kolejnością. Załatwić sobie coś poza kolejnością to było marzenie, ideał czy styl życia w czasach PRL-u i – jak widać – wspaniale przetrwało.

Prokuratorzy, komornicy, celnicy, tramwajarze, inspekcja skarbowa, psychologowie… Już ustawiają się przed kolejką i wypowiadają argumenty, że im podobne prawo albo przysługuje, albo przysługiwać powinno. Wygra ten, kto głośniej się wypowiada. Też z ich racjami trudno dyskutować. Także zauważyć wypada, że ciężko jest wynaleźć takie grupy zawodowe, którym nie dałoby się przypisać sensownych argumentów w sprawie należnego im pierwszeństwa do strzykawki.

Ewentualnie przedstawiciele takich zawodów, jak np.: nurek, kominiarz, telefonistka, szklarz, botanik, szewc, drukarz lub nocny stróż mieliby z tym pewien kłopot, ale to przecież tylko kwestia elokwencji i głośności wypowiedzi.

Dopiero co się zaczęło, a już się bałagan zrobił.

Kazimierz JORDAN

Komentarze

Aza
2021-01-20 20:00:38
W pierwszej kolejności to trzeba szczepić wściekłe błyskawice, bo one chadzają gromadnie i zarażają.
fin
2021-01-20 17:59:43
przypominam że strzykawki po narkomanach to AIDS o którym wszyscy zapomnieli.
Jordan-ku
2021-01-20 12:58:26
Jesli rzekomo jestes "tak zorientowany" to zamiast tylko PO Lewacku narzekac... to zglos sie po godzinach pracy w Redakcji do Sluzby Zdrowia z zapytaniem: czy mozna Wam jakos Pomoc... by te szczepienia jeszcze bradziej usprawnic i przyspieszyc... bo ja jako dziennikarz w Kurierze - ciagle tylko i na to narzekam...!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500