niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Żywioł szaleje w Świnoujściu

Żywioł szaleje w Świnoujściu [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Żywioł szaleje w Świnoujściu
Data publikacji: 2019-01-02 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 5848 369645

Niespokojny Bałtyk zalał już świnoujską plażę, falochron zachodni i podchodzi coraz wyżej pod wydmy. Poziom wody w kanale przekroczył stan alarmowy. Na ulicach kurortu jest coraz więcej wody. Odwołano także wyjścia w morze promów pływających do Skandynawii.

Przez całą noc wiał silny wiatr. Problem z kursowaniem miały promy. Mieszkańcy narzekali z rana na duże kolejki samochodowe przed przeprawami. Żywioł daje się odczuć obecnie przede wszystkim na plaży, gdzie wieje potężny wiatr, a woda podchodzi bardzo wysoko i zalewa wydmy.

Silne podmuchy wiatru (w porywach do 90 km/h) sprawiły, że tej nocy do kolejnych interwencji musieli wyjeżdżać świnoujscy strażacy. Trzeba było m.in. usunąć powalone drzewo przy ul. Barlickiego. W południe strażacy rozpoczęli również prace przy ul. Bolesława Chrobrego, która jest zalana wodą.

Bardzo trudno jest przejechać także autem w rejonie kapitanatu portu i ul. Monte Cassino. Ale może dojść do kolejnych zalań. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. W niektórych miejscach jest już bardzo wysoko przy poziomie z nabrzeżami. W marinie na Basenie Północnym od kilku godzin już zalewa okolicę.

Ale największy żywioł szaleje na Bałtyku. Polferries poinformował, że ze względu na złe warunki atmosferyczne w porcie pozostanie Mazovia, która miała płynąć z Ystad do Świnoujścia. Z kolei w polskim porcie pozostanie Cracovia. Odwołano także wyjście z Gdańska promu Wawel.

Uwaga! W związku z pytaniami Czytelników informujemy, że obydwie przeprawy - centrum z promami Karsiborami oraz przeprawa Warszów z promami Bielikami - funkcjonują.

Na bieżąco będziemy informować o sytuacji.

Tekst i fot. BaT

Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu

Komentarze

gość
wiem, że to straszne, ale jak piękna jest ta moc żywiołu! fantastyczne zdjęcia! a mieszkańcom życzę, żeby woda opadła i nie narobiła już większych szkód
2019-01-02 17:02:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie