środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Żywioł szaleje w Świnoujściu

Żywioł szaleje w Świnoujściu [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Żywioł szaleje w Świnoujściu
Data publikacji: 2019-01-02 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 6093 369645

Niespokojny Bałtyk zalał już świnoujską plażę, falochron zachodni i podchodzi coraz wyżej pod wydmy. Poziom wody w kanale przekroczył stan alarmowy. Na ulicach kurortu jest coraz więcej wody. Odwołano także wyjścia w morze promów pływających do Skandynawii.

Przez całą noc wiał silny wiatr. Problem z kursowaniem miały promy. Mieszkańcy narzekali z rana na duże kolejki samochodowe przed przeprawami. Żywioł daje się odczuć obecnie przede wszystkim na plaży, gdzie wieje potężny wiatr, a woda podchodzi bardzo wysoko i zalewa wydmy.

Silne podmuchy wiatru (w porywach do 90 km/h) sprawiły, że tej nocy do kolejnych interwencji musieli wyjeżdżać świnoujscy strażacy. Trzeba było m.in. usunąć powalone drzewo przy ul. Barlickiego. W południe strażacy rozpoczęli również prace przy ul. Bolesława Chrobrego, która jest zalana wodą.

Bardzo trudno jest przejechać także autem w rejonie kapitanatu portu i ul. Monte Cassino. Ale może dojść do kolejnych zalań. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. W niektórych miejscach jest już bardzo wysoko przy poziomie z nabrzeżami. W marinie na Basenie Północnym od kilku godzin już zalewa okolicę.

Ale największy żywioł szaleje na Bałtyku. Polferries poinformował, że ze względu na złe warunki atmosferyczne w porcie pozostanie Mazovia, która miała płynąć z Ystad do Świnoujścia. Z kolei w polskim porcie pozostanie Cracovia. Odwołano także wyjście z Gdańska promu Wawel.

Uwaga! W związku z pytaniami Czytelników informujemy, że obydwie przeprawy - centrum z promami Karsiborami oraz przeprawa Warszów z promami Bielikami - funkcjonują.

Na bieżąco będziemy informować o sytuacji.

Tekst i fot. BaT

Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu Żywioł szaleje w Świnoujściu

Komentarze

gość
wiem, że to straszne, ale jak piękna jest ta moc żywiołu! fantastyczne zdjęcia! a mieszkańcom życzę, żeby woda opadła i nie narobiła już większych szkód
2019-01-02 17:02:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie