Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Zalane plaże, stany alarmowe i silny wiatr w całym regionie

Data publikacji: 02 stycznia 2019 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Zalane plaże, stany alarmowe i silny wiatr w całym regionie
 

Woda zalała w środę bałtyckie plaże. Jej poziom przekroczył stan alarmowy w Świnoujściu, Kołobrzegu i w Darłowie. Utrudnione jest kursowanie świnoujskich promów, odwołano promy pływające do Skandynawii.

Poziom wody przekroczył stan alarmowy w Świnoujściu, Kołobrzegu i Darłowie, a stan ostrzegawczy w Dziwnowie i na Zalewie Szczecińskim w Trzebieży – podaje IMGW w serwisie pogodowym. Stan ostrzegawczy przekroczył też poziom wody w Odrze na wysokości Gryfina.

Hanna Lachowska z Urzędu Miasta Świnoujścia poinformowała, że śródlądowe promy na przeprawach Centrum i Warszów pływają, choć kursują wolniej niż zazwyczaj. Tworzą się przez to dłuższe kolejki samochodów czekających na przeprawę.

Zalane są plaże m.in. w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu i w Mielnie.

W Zachodniopomorskiem nadal wieje silny wiatr, szczególnie w pasie nadmorskim. Rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak przekazał, że interwencji związanych z pogodą jest jednak coraz mniej. W nocy strażacy ponad 130 razy wyjeżdżali m.in. do połamanych gałęzi na drogach.

Do godz. 22.00 ma obowiązywać ostrzeżenie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie o sztormie w strefie brzegowej – do 9 st. w skali Beauforta. Według WCZK poziom wód morskich może się podnosić do godz. 3.00 w czwartek. Obowiązuje trzeci, najwyższy, stopień zagrożenia.

Do wieczora w pasie nadmorskim wiatr może osiągać prędkość 40-55 km/h, w porywach do 80 km/h.

W związku ze złą sytuacją pogodową odwołano rejsy promów Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. W środę nie wypłynęła Cracovia ze Świnoujścia do Ystad ani Wawel z Gdańska do Nynashamn.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Na zdjęciu: Sztormowe fale zalewają molo w Kołobrzegu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA