niedziela, 29 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zwolniony, przywrócony, zwolniony

Zwolniony, przywrócony, zwolniony

Zwolniony, przywrócony, zwolniony
Data publikacji: 2015-12-01 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 610 43447

Tadeusz Prokopowicz, strażnik miejski z Karlina, wygrał batalię sądową o przywrócenie do pracy. Trudno go będzie jednak zobaczyć na terenie miasta w mundurze, bo po powrocie na swoje stanowisko natychmiast otrzymał drugie wypowiedzenie.

Poprzednio burmistrz Karlina twierdził, że przyczyną rozstania się z pracownikiem była utrata zaufania społecznego. Teraz jest nią reorganizacja formacji.

Zwolniony z pracy strażnik był w trakcie ostatnich wyborów samorządowych zastępcą przewodniczącego jednej z komisji wyborczych. W czasie pracy stwierdził, że plakat zachęcający do głosowania na obecnego włodarza znajduje się za blisko wejścia do lokalu wyborczego. Własnoręcznie go usunął, jak się później okazało, bezprawnie. Ukarany został nawet za to mandatem karnym.

Na tym konsekwencje się jednak nie skończyły. Pracodawca strażnika, którym jest ponownie wybrany burmistrz, uznał, że pracownik podległej mu formacji nadużył zaufania społecznego. W związku z tym postanowił się z nim rozstać.

Funkcjonariusz nie dał za wygraną i odwołał się od decyzji o zwolnieniu. Sąd pierwszej instancji uznał, że mimo wykroczenia, strażnik nie utracił nieposzlakowanej opinii. Sąd drugiej instancji wyrok utrzymał w mocy. Prokopowicz został nie tylko przywrócony do pracy, ale również nakazano, aby wypłacić mu zaległe wynagrodzenie. Gdy strażnik zgłosił się do swojego pracodawcy, ten uregulował zaległości i wręczył… kolejne wypowiedzenie!

Tym razem oficjalnym powodem zwolnienia jest reorganizacja karlińskiej Straży Miejskiej. Tadeusz Prokopowicz zapowiada, że w zaistniałej sytuacji znów wystąpi przeciwko swojemu pracodawcy do sądu. ©℗


(pw)

Fot. Archiwum

Komentarze

Dziwne
Taka jest siła demokracja, a może raczej ludzkiego charakteru, niezbyt dużego.
2015-12-01 10:45:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie